Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elvileg a volt cégemben van...

Elvileg a volt cégemben van 1,5millió tartozásom (amiről nem tudtam. ) az új cégtulaj most akarja leadni a végelszámolónak az anyagot, ha ezzel az elvi tartozással adja le akkor ki, mi, mikor és egyáltalán követelheti tőlem valaki ezt az összeget?

Figyelt kérdés

sajna a volt könyvelő nagyon béna volt ... én meg nem értek a könyveléshez ...

esetleg hogyan tudnék utánajárni h ez tényleg valós e a könyvelésben ?

és h az én volt könyvelőm vagy már az új cégtulaj könyvelője tette bele ezt?


2014. okt. 1. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Amikor eladtad az üzletrészed akkor senki nem kért főkönyvi kivonatot? mi van az üzletrész adás-vételiben? A könyvelőd csak akkor tette bele ha az indokolt volt. Más kérdés, hogy nálam erről kapnak tájékoztatást, de nagyon felelőtlenül adtad el a céged azt hiszem. Sajnos ebből komoly gondod is lehet, ugyanis végelszámoláskor kötelező adóellenőrzés van, és azt gondolom hogy ez egy kényszer eljárás... jól látom?
2014. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!