Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több éves TB. Tartozás megítél...

Több éves TB. Tartozás megítélésénél kötelezheti e a NAV a családtagjaimat arra, hogy ők fizessék a keletkezett tartozást, ha pl. nekem nincs semmilyen jövedelmem?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Azért te személyesen felelsz. Csak a te jövedelmed és vagyonod vehető figyelembe.
2014. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem max majd az örökségedből vonják le 100%kamattal évek múlva.
2014. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonod, ingatlan vagy valami ingóságod van? Lefoglalhatják.
2014. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönet a tömör válaszokért! Ezek szerint, ha nincs semmilyen jövedelmem,de a havi TB-t törleszteni kell, akkor megállapíthatom, hogy jelenleg ebben az országban veszteséges a puszta létezésem. Továbbá az is megállapítható, hogy ha én személy szerint felelek egy olyan tartozásért,melynek során nem vettem fel hitelt és nem kötöttem szerződést, akkor ez egy kifosztásra

épülő mechanizmus.

2014. okt. 6. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, a TB egy biztosítás, hogy ha bármi bajod van, ne kelljen az orvosnak esetleg milliókat fizetned, hanem azt az egészségbiztosítási pénztár állja. Nyilván cserébe mindenkinek fizetnie kell egy összeget mindig, és nem csak akkor, ha valaki orvoshoz megy. És valóban, Magyarországon ez kötelező, nem önkéntes, mert ilyenek a jogszabályaink. De pl. USA-ban ez is önkéntes, szokott is belőle probléma lenni, ha valami költségesebb orvosi kiadásra kerül a sor.
2014. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A TB-t olyan mint egy adó, egy kötelező szolgáltatás, ellátásért fizetendő díj.


A te nézőpontodból lehet, hogy kifosztásnak tűnik, de az épp dolgozó szempontjából, miért fizesse a te ellátásod, aki nem fizet.


A kérdésben tb-tartozást írtál, azaz egy régebbi munkaviszony, vállalkozás adott idejére felálló, be nem fizetett díj. Ezt ha nem fizetted be, akkor természetesen behajtják. (Mint az adótartozást is.)


Most ha nincs munkaviszonyod, vállalkozásod, nem fizetsz, akkor nem is vagy jogosult a tb ellátásra, egy esetleges orvosi, kórházi kezelés teljes árát meg kell fizetned.


A tb ellátás nem mindenkinek jár (részletesen lásd link), de munkaviszony nélkül is van lehetőség minimális havi díjért az igénybevételére. (érdemes!)

[link]

2014. okt. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta sajnos én is tudok róla, hogy a jelenlegi jogszabályok szerint 5 évre visszamenőleg van lehetősége az adóhatóságnak a be nem fizetett TB behajtására. Azért a védelem nevében több dolgot is nehezményezek az egész felállással kapcsolatban. Az elmúlt 5 évben valóban nem volt munkám, sem vállakozásom, sőt még fekete munkám sem, noha itt ezt nem tudom bizonyítani, viszont a NAV-nál hiába mutattam be az Munkaügyi Központ igazolását nem érdekelte őket különösen. Nekem nem volt miből befizetnem és, amíg a NAV-hoz nem kerültek az akták, addig az akkor TB központ sem küldött éves zárójelentéseket sem felszólításokat. Összességében számomra az aggályos, hogy egy olyan szervezet fenyeget meg olykor ártatlan és hátrányos helyzetbe került embereket ,akik nem teljesen önhibájukból kerültek ebbe a szituációba. Az sem éppen megnyugtató állapot, hogy aggódnom kelljen mondjuk egy 80-as években vett fél belvizes ingatlanért, vagy egy szakadt Zsiguliért, vagy éppen a csöves tévéért. Akik a kötelező szó fogalmaát használják gyakran egyoldalúan fogalmaznak és intézkednek.Ha éppen kötelező lenne egy munkanélkülivé vált ember alanyi alapellátása, akkor értelmet nyerhetne oda-vissza ez a fogalom
2014. okt. 14. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!