Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kommunális adó? Visszamenőleg...

Kommunális adó? Visszamenőleg is kifizettethetik? Részlet jár rá?

Figyelt kérdés

2011-ben vettem egy kis házat, de nem laktam benne. Idén tavasszal kaptam egy nyomtatványt az önkormányzattól, h töltsem ki kommunális adóhoz. Kitöltöttem, visszaküldtem, fél év elteltével múlt héten jött meg a levél, hogy fizessek 3 évre visszamenőleg.

Nem tudtam, hogy van ilyen adó, anno házkeresésnél, hitelügyintézésnél nem került szóba, mondjuk nincs is hozzá köze. Nem tudom, mire kell fizetni, hisz az önkormányzat igazán semmit nem tesz nekem, azaz nincs aszfaltút, de még csak törmelék se, sárban-homokban kell kimenni az utcából, közvilgítás nincs, stb.

Nekem kellett volna jelentkezni 3 éve, hogy ingatlant vettem, és adjanak csekket? Vagy nekik lett volna kötelességük időben jelentkezni?

Vagy mondhatják, h ők jelezték küldtek levelet? Nyoma nincs, ez a mostani is egy tűzőgéppel összetűzött levél, még borítékba sem tették, szóval tértivevénnyel nem bizonyítható a kiküldése.

Nem tudok 3 évi adót egyben befizetni, 15 napot adtak rá, kérhetek-e részletfizetést? Vagy hogy engedjék el, mert nem szóltak időben?

Mire van ez egyáltalán?



2014. okt. 6. 18:05
 1/2 A kérdező kommentje:
kicsit utánanéztem, h pl. szemétszedés - itt nincs ilyen, járda építése - az én utcámban nincs, amúgy EU-s pénzbeől megy. tiszta parlagfű a falu, még az út mellett sem kaszáltatták le. orvosi rendelő, iskola nincs. a buszmegállókban megázunk vagy napszúrást kapunk, se egy pad, se fedett váró nincs.
2014. okt. 6. 18:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Neked kellett volna jelezned az önkormányzatnál a vásárlás után, hogy most már te vagy az ingatlan tulajdonosa.

Mivel az, mint a nevében is benne van: adó, ezért az önkormányzatnak nem kell semmit sem tennie neked érte.

A kisebb településeken nem tértivevényesen küldik ki az "adós" leveleket, hanem önkormányzati kézbesítő (általában egy közmunkás) hordja szét a faluban. Mivel valószínűleg nem voltál a házban amikor kézbesíteni akarták, ezért bedobták a postaládában (ezt a kézbesítő fel is vezeti az átvételi ívre, ez alapján kézbesítési vélelem áll fenn) De amúgy is benne van az 5 éves elévülési határidőn belül a követelés.

Kérhetsz elengedést (nem valószínű, hogy megadják) és részletfizetést is (ezt lehet, hogy megkapod)

"Mire van ez egyáltalán?" Az önkormányzat fenntartására és a feladatainak ellátására.

Függetlenül attól, hogy az önkormányzatok is "megérik a pénzüket" és sok minden van, amivel nem értünk egyet, de pl. az út melletti rész rendben tartása az ingatlan tulajdonosok feladata (mint ahogy az árok rész rendben tartása is)

Nálunk sincs iskola, a buszmegálló csak egy tábla az út szélén, orvosi rendelés heti négyszer van (egyszer 4 órában, háromszor 2 órában) Szemétdíjat a szolgáltatónak kell fizetnünk (pár éve, mióta bevezették a szemétszállítást, azelőtt mindenki úgy oldotta meg, ahogy tudta) A járdát még mi lakosok építettük a 70-es években.

Kommunális adó viszont van.

2014. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!