Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elváltam, házról lemondtam,...

Elváltam, házról lemondtam, miért rajtam hajtják be az adót?

Figyelt kérdés

Elváltam a feleségemtől, nagyon elmérgesedett köztünk a viszony, ezért már belementem, hogy lemondok a közös házunk lakhatási jogáról, csak minél hamarabb szabaduljak tőle.

A tulajdonjog fele-fele.

Albérletbe kényszerültem, egészségem tönkrement, a munkámat elvesztettem ennek következtében.

A ház hitellel terhelt, előbb-utóbb elárverezik.

Én meghirdetni sem tudnám, mert nem mehetek be, a zárakat is lecserélte.

A válási okiratunkban benne van, hogy a lakáshasználati jog az övé, de nem is ez a baj.

Hanem hogy évről évre jön a papír az önkormányzattól, hogy fizessem a komunális adót, bevittem a válási papírokat, hogy ezt már ne tőlem követeljék.

Értem én, hogy azért követelik tőlem, mert a ház fele tulajdoni lapon az enyém, de akkor miért nem követelik csak a felét, és a másik felét a volt feleségemen?

Azt mondta egy nagyon okos ügyintéző, hogy írassam alá a volt feleségemmel, hogy átvállalja a fizetést. Egyrészt nem is beszélünk, másrészt meg hülye lenne ilyesmit aláírni, hogy majd rajta hajtsák be.

Ügyvédre nincs pénzem, mit lehetne tenni?

Mi ez, hogy ha több tulajdonos van, akkor csak az egyiktől követelik az adó megfizetését? Még akkor is megérteném, ha többségi tulajdonos lennék, de 50-50%-nál ezt nem tartom jogosnak.



2014. okt. 6. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha több tulajdonos van, akkor törvény szerint a tulajdoni hányad alapján kell megfizetni az adót (csak az ügyintézőnek egyszerűbb egy tulajdonostól behajtani az egészet):

"12. § (1)28 Az adó alanya (3. §) az, aki a naptári év (a továbbiakban: év) első napján az építmény tulajdonosa. Több tulajdonos esetén a tulajdonosok tulajdoni hányadaik arányában adóalanyok. Amennyiben az építményt az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű jog terheli, az annak gyakorlására jogosult az adó alanya. (A tulajdonos, a vagyoni értékű jog jogosítottja a továbbiakban együtt: tulajdonos).

(2)29 Valamennyi tulajdonos által írásban megkötött és az adóhatósághoz benyújtott megállapodásban a tulajdonosok az adóalanyisággal kapcsolatos jogokkal és kötelezettségekkel egy tulajdonost is felruházhatnak."

1990. évi C. törvény

a helyi adókról

Ne bemenj és beszélj velük, hanem írj nekik (tértivevényesen, vagy e-értesítéssel, mert azt nem tudják letagadni és iktatniuk is kell, vagy vidd be személyesen és írasd alá tértivevény lapon, hogy átvették)

Írj az adóosztálynak és a jegyzőnek is.

Írd meg, hogy fele-fele arányban vagytok tulajdonosok, így a htv 12.§-a alapján csak a kommunális adó fele terhelne téged. Kérelmezd, hogy tekintve, hogy a lakást kizárólagosan a volt feleséged használja (mellékeld a válási papír másolatát), a kommunális adót teljes egészében rá terheljék. A jegyzőnek megírhatod azt is, hogy ebben az ügyben már jártál személyesen az adóosztályon, de nem sikerült érdemben intézkedned.

2014. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válasz.
2014. okt. 7. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!