Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizettem a tb-met egy jó...

Nem fizettem a tb-met egy jó ideje, most viszont szeretném tisztázni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sajnos nem jártam utána, nagyrészt lustaságból, nameg olyan helyeken is dolgoztam, ahol vagy nem fizették a tb-t, vagy egyáltalán nem is voltam bejelentve. Nemrég tudtam meg, hogy valószínűleg elég sokkal el vagyok maradva. Szeretném befizetni utólagosan is, vagy amennyit tudok. Mi ennek a menete?


(ui: mentségemre legyen, hogy ezalatt az idő alatt egyáltalán nem voltam dokinál(kb. 6 év))



2014. okt. 9. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:

"ahol vagy nem fizették a tb-t, vagy egyáltalán nem is voltam bejelentve"

Ilyen nem nagyon van. Ha be vagy jelentve, akkor a munkáltató köteles fizetni a TB-t, de ha nem fizeti, az sem a te bajod, mert biztosított jogviszonyod van, a munkáltatónak kell elszámolnia a hiánnyal. Kivéve az egyszerűsített foglalkoztatást, az kicsit más tészta.


A 14T1011-es nyomtatványos kell bejelenteni a dolgot. Viszont ezt a kötelezettség kezdetét követő 15 napon belül meg kellett volna tenni, tehát akár bírságra is számíthatsz, ha épp nem jó fejek. Az összeg 6810 forint havonta (naponta 227 forint). A NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek számlára (számlaszám: 10032000-06056229) kell utalni, vagy lehet igényleni csekket a CSEKK nyomtatványon, illetve személyesen az ügyfélszolgálatokon.

2014. okt. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!