Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet ez, mit lehetne tenni?

Hogy lehet ez, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
30évesen vásároltam a párommal végre egy lakást hitelre, mindkettőnknek ez az első lakása. Az önrész is hitelből van,személyi hitelből. Jó volt egy kis megtakarítás is. Jött az illeték, kértem kedvezményt, kaptam is. De, az hogyan lehet, hogy a főnököm, akinek többszöröse a fizetése, mint az enyém, jóval több %nyi kedvezményt kapott? És az a kollega, aki otthonról kapott 8milkát ajándékba lakásra meg aki 6-ot kapott és berendezték a szülők a lakást jófejségből? Miért kapnak ők jóval nagyobb engedményt??? Nem értem. Akit támogat anyu-apu vagy vezető, azt jobban támogatja a kormány, mint azt aki évekig spórol és majd évekig törleszt nem anyuapu pénzéből, hanem a munkájáért kapott bérből? Mit lehet tenni?
2008. aug. 14. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szidni a rendszer, a kormányt és egyéb szerveket. Azonban az illetéket kiszabó személy ember. Az emberre meg nem igazán igaz az objektív mérlegelés. (Csak az objektivitásba hajló szubjektív ítélet.)


Neki Piros Panna döntött az illetékről az x megyei APEH-nél. Piros Panna a beadott iratok és a belső szabályzatok alapján úgy döntött, hogy 5-15% kedvezmény adható. Ebből adott 12%-ot.

Neked Kék Helga volt az ügyintéződ a z megyei APEH-nél. A beadott iratok és a belső szabályzat alapján úgy döntött, hogy 5-15% kedvezmény adható. Ebből adott 6%-ot.


Az okokat lehet keresni, nagyon sok van:

Te, aki alkalmazott, és mondjuk 120e Ft-os nettó bért kereső éves szinten az állam részére "biztosítasz" kb. másfél millió forint adót és járulékot.

A vezetőd, akinek a nettó bére legyen 300e Ft, az állam részére éves szinten öt millió forint "adományt" biztosít adó és járulék formájában.

[Ebben csak a bér jellegű adók és járulékok vannak.]


Aztán te vásárolsz a százhúszezres béredből fogyasztási cikkeket és élelmiszert, fizeted a rezsid. Ez legyen mondjuk 80e Ft-nyi összeg, aminek van kb. 13e Ft-nyi ÁFA-ja, amelyet szintén az államnak adsz. Tehát éves szinten a bér és áfabevétele az államnak tőled kb. 1,7 milliója "származik."

A főnököd a 300e Ft-os béréből költ mondjuk 200e Ft-ot, aminek az ÁFA-ja kb. 30e Ft, azaz éves szinten 360e Ft. Tehát ő az államkasszába adakozik évente kb. 5,5 millió forintot.


Vagyis miért fizessen ő sok illetéket, hiszen ő így is majd négymillióval rádver.


Mielőtt lepontoznátok: Ez a gyakorlat. De ez cseppet sem igazságos, a szociális hálót felborító rendszer. De ez van. Az APEH annak ad kedvezményt, akitől bevétele származik.


Hogy mit tehetsz: Ha hagytak fellebbezési lehetőséget a határozat ellen, akkor élhetsz vele. Ha nem, akkor kérhetsz részletfizetést.

2008. aug. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a kollegáim, akiknek szinte fillére azonos a bére? Ők, mivel fizetnek többet, mint én? :O) Szóval, aki csoró az dögöljön meg, mert nem hoz elég pénzt a konyhára és amúgy is pusztuljon, mert se nem elég színes bőrű se nem elég jó, hogy egyenjogú legyen. Hm:O)
2008. aug. 14. 12:54
 3/11 anonim válasza:
100%

amúgy a kormánynak mi köze a hiteledhez?

a kormánytól kértél kedvezményt?

az APEH egy állami hivatal, ami kormányoktól függetlenül intéz ügyeket

a költségvetést pedig a parlament szavazza meg

a parlamentet pedig te választod

úgyhogy elég a nyavalygásból

2008. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy igazságos "demokrácia" nem létezik.

Ebbe sajnos bele kell törődni. Te nem voltál elég ügyes (vagy nem volt akkora ismerettséged) a hivatalban, mint a kolléganődnek. Vagy csak rossz kedvében volt az ügyintéző. És rajtad bosszult.


Ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni. Van egy törvény, ami alapján x összeget meg kell fizetned. Te ebből kaptál kedvezményt. Igazából erre azt mondanák, hogy ha adnak fogadd el...

2008. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy akkor miért kell lenyilatkozni, hogy mire megy el a fizetés a kérvényben, ha semminek nincs hozzá köze....Egy sima határozathozónak ekkora befolyása van, hogy mindenféle szabályzat nélkül csk kénye kedve szerint döntögethet? Jó kis ország ez, akár apeh akár kormány...lehet, hogy nekem is hazudnom kellett volna a kérvénybe....vagyis a kollegáim behazudták, hogy van hitelük, közbe nincs és nem írták be, hogy van autójuk, közbe van meg ilyenek...én is ezt írtam, csak nekem ez az igazság...
2008. aug. 14. 13:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ha részletet is kértetek, akkor fizzesetek be párat és utána írjatok egy új kérvényt.


írjátok le a havi bevételeteket és azokat a kiadásokat, ami reális és rendszeres.

Azaz víz/gáz/villany/közösköltség/lakáshitel törlesztő részlet/állandó gyógyszerszámla (fogamzásgátló nem jó)/szülőknek adott támogatás (ha van alapja pl. nyugdíjas, rokkant)/diákhitel/stb. az illeték törlesztőrészlet ne legyen benne.


telefon, internet, áruhitel nem jó, az luxusnak számít.


sakkozatok úgy, hogy a maradék egyfőre jutó ne, vagy csak kicsit legyen több, mint 22.800,- ft.


kulcsmondat:

"...méltányosságból elengedni szíveskedjenek, mivel annak megfizetése már súlyosan veszélyezteti megélhetésünket."

2008. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. :O) Igaziból azon húztam fel magam, hogy ugyanannyi a fizetésünk és őket támogatják otthonról is,így nekem meg ugyanazért éveket kell dolgoznom és emellett még a rendszer őket segíti. :O(((( Kicsit megbántódtam ezen, hogy miért engem, a csóróbbat kedvezményeznek le gyengébb %ra. :O((
2008. aug. 14. 14:51
 8/11 Kozma Krisztián válasza:

Adózás rendjéről szóló törvény:


134. § (1) Az adóhatóság a magánszemély kérelme alapján az őt terhelő adótartozást - a magánszemélyt terhelő járuléktartozás kivételével -, valamint a bírság- vagy pótléktartozást mérsékelheti vagy elengedheti, ha azok megfizetése az adózó és a vele együtt élő közeli hozzátartozók megélhetését súlyosan veszélyezteti.


Kulcsmondat, mi? :))))

2008. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

:o) Inkább hadd ne mondjam, hogy akik nálamnál nagyobb

%-ú kedvezményt kapnak hova járnak hetekre nyaralni....és nem autóval mennek, mert az óceánon ugye az nem megy át :O)) jó kis megélhetési vállság :o)saját magának fizetett MBA képzéssel a háta mögött :O)))

2008. aug. 17. 07:18
 10/11 anonim ***** válasza:

igen, kulcsmondat.


tudod amikor elsőéves egyemistaként nem kaptam kollégiumot, azzal az indokkal, hogy nem írtam le így szó szerint, hogy 15e egyfőre esőből nem tudunk albérletet fizetni, valamint, hogy 200km-ről nem tudok bejárni, megtanultam, hogy mindent, a legnyilvánvalóbbat is le kell írni, mert az iratpatkányok agya úgy működik, hogy csak a megfelelő kifejezésekre reagál. Ha ezek nincsenek meg, akkor írhatsz bármit, nem fogják felfogni...

2008. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!