Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabadúszó grafikusként...

MuSky kérdése:

Szabadúszó grafikusként hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

hogyha én szabadúszóként szeretnék dolgozni és egyéni megrendelőim lennének akkor az után hogyan tudok adózni?


konkrétan arra gondolok, hogyha valaki rendel tőlem egy logót mondjuk 20ezerért és dolgozok rajta egy napot utána e-mailben elküldöm a file-t akkor az után hogyan adózom?


valahogyan számlát kell adnom?

vagy egyéni vállalkozónak is kell lennem?


és ha ezek megvannak akkor legálisan hirdethetem a szolgáltatást pl névjegykártyát adni amire rá van írva miket tudok tervezni, vagy szórólapot, vagy honlapot linkelni?


bocsi a hülye kérdésekért még csak most fejeztem be a sulit és nem értek a munka világához vagy a jog ügyekhez.



2014. nov. 21. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:
egyéni vállalkozónak kell lenned, ahhoz hogy adhass számlát. Ha évente kevesebb mint 6 milliós bevételre számítasz, akkor érdemes KATA adózást választani, fix havi 50.000 minden költséged. Bőven megéri, szerintem.
2014. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!