Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről rendelt áruk...

Külföldről rendelt áruk vámozása pontosan hogyan történik?

Figyelt kérdés
Kinyitják a csomagom, és egy szakértő megnézi mennyit érhet?

2014. nov. 29. 18:50
 1/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Általában megnézik az árát és az alapján vámolják. Ha vámhatár alatti összeg van rajta, és gyanús nekik, akkor kinyitják és megnézik mi van benne, aztán kérnek egy igazolást tőled az áru áráról (PayPal kivonat megteszi) és arra kifizeted az áfát + kb 2000Ft vámköltséget. Telefonokat/tableteket mostanában szeretnek megnézni.
2014. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miben különbözik, hogy egy kínai ismerősöm egy nagyobb értékű tárgyak küld nekem ajándékba, vagy Kínából rendelek? Más a csomagolás?
2014. nov. 29. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Mindegy hogy a baratod vagy Ven Csia-pao szemelyesen kuldi a csomagot, a magyar vamot ez NEM ERDEKLI! Az sem ha "gift" ra van irva vagy sem.


Ok azt nezik mekkora a termek erteke. A csomagot atvilagitjak, ha latjak, hogy szamukra vmi erdekes van benne, akkor kinyitjak, vameljaras ala veszik, ha meghaladja az osszeget, akkor afat (esetleg vamot) kell ra fizetned, errol levelben ertesitenek, hogy hol mennyit kell befizetni. Ha minden rendben a postas hozza a szajret, ha nem fizetsz, visszakuldik a feladonak (vagy lenyelik?)


Olyan is van, hogy a vamosok ugy gondoljak a termek erteke nagyobb. Ha igazolod, h kevesebbet fiettel erte, akkor nyert ugyed van.

2014. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha nem vettem, akkor mi van?
2014. dec. 5. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szamit!

Ha Eu-n kivulrol erkezik es a vamertek felett van a csomagban talalhato cucc, mindegy, hogy vetted, loptad, ajandek, akarmi, AFAt (es esetleg vamot) fizetni kell ra, amennyiben a vamon megallitjak es eljaras ala vonjak.

Rengeteg csomag erkezik az orszagba, nincs idejuk mindent megnezni igy sok atcsuszik.

2014. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Olyan is van, hogy a vamosok ugy gondoljak a termek erteke nagyobb. Ha igazolod, h kevesebbet fiettel erte, akkor nyert ugyed van."


erre értettem, hogyha nem tudok konkrét értéket mondani

2014. dec. 5. 23:06
 7/7 A kérdező kommentje:
vagy bizonyítani, hogy olcsóbban vettem
2014. dec. 5. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!