Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen NAV-os papírt kell...

Milyen NAV-os papírt kell letöltnem?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a NAV-tól, hogy hibásan töltöttem ki tavasszal az adóbevallásom, és szeretettel várják az újat. Ez mind oké, de fogalmam sics, hogy a honlapjukon hol tudom letölteni és milyen kódszámú papírt kell keresnem. Ezen kívül milyen iratot kell beszereznem? Egyébként tavaly egy diákszövetkezetnél dolgoztam kb. 20 napot. Mielőtt valaki azt válaszolná, hogy hívjam fel őket, párszor megtettem és nem veszik fel. A nagyszüleim pedig még életükben nem töltöttek ki ilyesmit (velük élek). Kicsit el vagyok veszve, nem szeretnék 200 ezret befizetni.....

2014. dec. 8. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Innen:

[link]


1353 a nyomtvány száma, jövőre 1453 lesz, utána 1553, stb.

A "kávéscsésze" a nyomtatvány letöltésére szolgál, a többi a kitöltési útmutató és különböző segédletek.


Alatta található a keretprogram (ANYK) letöltésének lehetősége. Előbb azt kell, ha még nincs a gépeden, mert abba tölti bele a rendszer a nyomtatványt, amelyet az ÁNYK-n belül fogsz tudni megnyitni.


Ha nagyon nem megy, akkor bármelyik adóhivatalban beszerezheted a 1353-as bevallási nyomtatványt, csak hívd fel a figyelmet arra, hogy a 2013-as évi adóbevallásodat akarod ÖNELLENŐRIZNI! Mert akkor olyan nyomtatványt adnak hozzá...


Semmilyen iratot nem kell beszerezned, ha egyébként is minden iratod meg volt ahhoz, hogy a bevallást elkészítsd. Valószínűleg rosszul töltötted ki.

Ha csak annál az egy diákszövetkezetnél dolgoztál, akkor 1 db valamilyen igazolással kell rendelkezned tőlük, amely alapján az adóbevallásodat elkészítetted.

2014. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. dec. 9. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!