Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EÜ. Támogatást nem kaptam meg...

EÜ. Támogatást nem kaptam meg az elmult két évben szerintem. Köztisztviselő vagyok, kaptam az APEH-nál önellenőrzési papirt. Azt csak könyvelő töltheti ki? Hol találok ilyen könyvelőt?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdeznék:


Milyen eü. támogatásról van szó?

NAV milyen önellenőrzési papírt juttatott el hozzád?


A kérdés teljesen érthetetlen...

2014. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sulyos fogyatékos papirom van laktózra. Az igazolást elküdtem a Kincstárnak, ahonnan a fizetésem kaptam. A havi fizetési papiron azóta szerepel az ötezer forintos tétel, mint fogyatékossági járulék. De a fizetésem nem változott egy fillérrel sem. Ezért gondolom, hogy azt tudomásul vették, de nem adták oda nekem. Ezért bementem az apehhez, és ott kaptam az önellenőrzési papirt. Na ezt én kitölteni nem tudom. Csak könyvelőnek van joga ezt megtenni?
2014. nov. 22. 14:50
 3/4 anonim válasza:

Tehát:2013-ban is jogosult voltál, de ezt időben nem jelezted a kincstárnak, ezért kimaradt a bevallásodból.

5 évig önellenőrzéssel visszakérheted, természetesen nem kell hozzá könyvelő!Ezévi bevallásodnál figyelj oda, hogy ne maradjon ki ez a kedvezmény!

2014. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos információ volt, köszönöm. A lényeg a könyvelő kötelező-e? és hogy nem évült el. Köszönöm.
2014. nov. 30. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!