Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tudom mekkora összegnél...

Nem tudom mekkora összegnél kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Egy kérdésem lenne azzal kapcsolatban, hogy mekkora összegnél kell éves bevallást végezni az üzletszerű (dropshipping) kereskedésnél?
2015. jan. 6. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha üzletszerű, akkor 1 forinttól.
2015. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Az már vállalkozásnak minősül. A "bejelentés", meg nem csak éves lesz feltehetően.
2015. jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Akkor mindenki adóköteles aki 1ft-okért eladogat a vaterán?! ='D


[link]


amire te vagy kíváncsi,az úgy sejtem az ingó vagyontárgy átruházásából származó rész...éves összege max 600ezer

vagy az ebből megállapított össz jövedelem max 200ezer

2015. jan. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tévedés...a Vaterának igenis van üzleti partnerei számára fenntartott felhasználói csomagja, s igen, ők fizetnek is adót. A dropshipping pedig akárhogy is nézem, kereskedelem, nem pedig az otthoni holmik eladogatása. Számlaköteles, megegyéb, s nem vonatkozik rá a 600.000-es értékhatár!
2015. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A dropshipping nem használt eszközök eladását jelenti, hanem hogy rendeli meg valakinek valahonnan a terméket, és a megrendelő címére a raktárból közvetlenül szállítják. Ő még csak kapcsolatba sem kerül a termékkel, csak "számláz" és a beszerzési ár és az által megadott eladási ár közötti árrést tenné adómentesen zsebre, ami elég kockázatos. A Vaterás 1 FT-osok saját dolgaikat árulják zömében, vagy burkoltan végeznek viszonteladást. A kettő messzemenően nem ugyanaz és elektronikus kereskedelmi tevékenységnek minősül, ami adóköteles és vállalkozáshoz kötött az 1 Ft-tól.
2015. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!