Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóigazolás kérése, miután...

Adóigazolás kérése, miután elengedték a tartozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

E.V.-ként dolgoztam 1 évig, az utolsó három hónapban megbukott a vállalkozás, nem tudtam befizetni a KATA-t. Befejeztem a vállalkozást. Ezután dolgoztam több helyen is, legvégül megszűnt a munkahelyem, és ennek alapján elengedte a NAV a tartozást 100%-ban. Ahhoz, hogy a munkaügyi központban el tudják számolni ezt az időt is, kértem adóigazolást, amit meg is kaptam a NAV-tól, ám abban az áll, hogy nem fizettem meg az adót. Nullás a folyószámlám jelenleg (most néztem meg reggel). Szeretnék kérni igazolást arról a 9 hónapról, amit normálisan be tudtam fizetni, erre azt mondták az ügyfélszolgálaton, hogy ilyen nem létezik, szó sem lehet erről....


Na már most: ügyfélkapun keresztül fogjuk elküldeni a nyomtatványt az adóigazolás kéréséhez, meg befizetem az illetéket - az előző, amit kaptam az illetékmentes volt -. Kérdésem az, hogy volt-e valaki ilyen helyzetben, és ha igen, akkor lehetséges-e, hogy olyan adóigazolást adjanak ki, ami alapján el tudják számolni a munkaügyi központban a munkával töltött időt, vagy valóban az a két féle verzió létezik, hogy vagy végig befizettem mindent, vagy olyan igazolást kapok, amiről az tűnik le, hogy egy árva petákot nem fizettem be...? (mint az elsőn, amit kaptam).



#munkaügyi központ #adóigazolás #álláskeresési járadék megállapítása
2015. jan. 26. 08:22
 1/2 verde ***** válasza:

Nullás igazolást csak akkor kapsz a NAV-tól, ha mindent befizettél, ezt az időszakot egyben nézik, és ez alapján az igazolás alapján állapíthatnak meg pénzellátást a munkaügyin.

Logikája az lenne, amedig "tartozol" az államnak, addig ne folyósítsanak neked egy másik állami pénzt.

2015. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Múlt hét óta letisztult már a kép, hogy miért is nem kapom meg azt az igazolást, amit kért a munkaügyi központ.

Sajnos ez így elég gáz.. nem feltétlen segélyhez kellett volna. Az még mindig nem tiszta, hogy akkor így az az egy év, amit ily módon nem tudok elszámolni, illetve a 9 hónap, amit szépen fizettem, az belefog számítani majd a nyugdíjba, gyes-be, gyed- be, vagy nem? Mert ez a kérdés jobban aggaszt, mint az a 20ezer forint, amit kapnák most jelenleg álláskeresői támogatásként..

2015. jan. 29. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!