Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA kérdés? Ha csak pár...

SZJA kérdés? Ha csak pár hónapban kértem adójóváírást (42344) akkor ezt a letöltött programban (apeh oldal) hová kell beírnom. Illetve kapok vmi gyerekkedvezményt? 2009. 03.11-én született kislányom, ha igen azt hová kell beírni?

Figyelt kérdés
Köszi
2010. febr. 9. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy-hogy csak pár hónapban kértél adójóváírást? Azt vagy egész évben kapod vagy egész évben nem kapod. (Egyébként bevallás 30. sor)

Gyerekkedvezmény az a családi kedvezmény, de ez csak 3 gyerektől jár.

2010. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
március 11ig táppénzen voltam, utánna TGYÁs-on, utánna kaptam a GYED-et és ahhoz kértem az adójóváírást!
2010. febr. 9. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Az adóbevallásba nem azt kell beírni, hogy év közben mennyi adójóváirást kaptál, hanem azt, hogy egész évben mennyi hónapra kaptál bérjövedelemnek minősülő jövedelmet. Mivel a felsoroltak mind ide tartoznak, a hónapok számához a 12-t kell beírni, a program pedig kiszámolja, hogy mennyi adójóváírást érvényesíthetsz.
2010. febr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!