Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kell a külföldi keresete...

Miért kell a külföldi keresetet bevallani idehaza? Megbüntethetnek-e, ha nem teszem meg?

Figyelt kérdés
Adóbevallásról van szó, angliai kereset és magyarországi 2014-ben...Nyilván a magyarországit beírom, de megbüntethet a nav, ha a kinti keresetet nem tüntetem fel? Egyáltalán mi köze ehhez a Navnak?
2015. febr. 10. 00:37
 1/4 anonim válasza:
Ha jól emlékszem, akkor abban az esetben vagy köteles bevallani a kinti jövedelmedet, ha itthon 'újra' igénybe óhajtod venni a neked járó szolgáltatásokat + ha nincs rendesen elszámolva az egészségügyi kontribúciód.
2015. febr. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha...más valaki mit gondol erről?
2015. febr. 10. 00:51
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy tudom, hogy csak abban az évben kell, amikor otthonról is volt jövedelmed. Idén ha csak az angliai van, már nem kell beírni.

Ehhez tényleg nincs köze, de az előző adóévben kapott jövedelemhez igen.

2015. febr. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Csak akkor kell feltüntetni,. ha mellette volt itthonról is jövedelmed adott évben, ha nem, akkor nem kell.


Emellett fontos az is, hogy mennyi időt voltál kint, hol éltél. Ha itthonról nem jelentkeztél ki a lakcím nyilvántartásból, akkor is egyenlőre az van, hogy csak akkor kell beírnod, ha itthonról is kaptál jövedelmet, ahogy írod is. Ha kijelentkezel onnan is, akkor itthon semmi dolgod nincs, kint csinálod meg az adóbevallásodat. Ha viszont itthon marad a címed és csak kinti fizetésed van egész évben, akkor semmit nem kell tenned sehova (egyenlőre, mert hogy korábban felröppent egy ilyen hír, hogy szolidaritási adó:

[link]

2015. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!