Ez után is adózzak?!

Figyelt kérdés
Ha ebayen eladok több dolgot is, van jópár fölösleges holmim a garázsból, régi bicikli stb. azutűn is adóznom kell? Vagy az adó a NAV közleménye csak a magyar eladási portálokra vonatkozik, mint az OLX? Ha nemzetközi eladóportálon adok el abba is beleszólhatnak? Ha igen, hogy adózzak utána, és mennyit?

2015. febr. 26. 08:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

V. Fejezet220


AZ ADÓ MEGÁLLAPÍTÁSÁRA, BEVALLÁSÁRA ÉS MEGFIZETÉSÉRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK221


Az adó megállapítása222


11. §223 (1) Az adót adóévenként be kell vallani. A magánszemély bevallási kötelezettségét a (2) bekezdés szerint önadózással vagy a 14. § rendelkezései szerint munkáltatói adómegállapítás révén teljesíti, annak figyelembevételével, hogy bármely esetben jogosult az összevont adóalapja adójának külön törvény szerint meghatározott részéről rendelkező nyilatkozatot adni.

(2) A magánszemély - ha nem adott nyilatkozatot munkáltatói adómegállapításra vagy adójának megállapítását a munkáltatója nem vállalja - az adózás rendjéről szóló törvény szerint előírt módon és határidőben önadózóként

a) adónyilatkozatot,

vagy

b) az adóévben megszerzett, bevallási kötelezettség alá eső valamennyi jövedelméről (bevételéről), adókötelezettségéről, valamint - a kifizető(k) által és az általa megállapított, levont, megfizetett adó, adóelőleg beszámításával - a befizetendő vagy visszajáró adókülönbözetről

ba) az állami adóhatóság közreműködésével készített egyszerűsített bevallást,

vagy

bb) az adóhatóság közreműködése nélkül elkészített bevallást

nyújt be az adóhatósághoz.

(3) Az (1)-(2) bekezdésben foglaltakat nem kell alkalmazni, ha a magánszemély az adóévben egyáltalán nem szerzett bevételt, vagy kizárólag olyan bevételt szerzett, amelyet nem kell bevallania. Nem kell bevallani azt a bevételt,

a)224 amelyet a jövedelem kiszámításánál nem kell figyelembe venni, kivéve a 7. § (1) bekezdés m) pontja szerinti jövedelmet akkor, ha a magánszemély más okból is köteles a személyi jövedelemadó-bevallási kötelezettség teljesítésére;

b)225 amely ingó vagyontárgy átruházásából származik, és az éves összege nem haladja meg a 600 ezer forintot, vagy az abból megállapított összes jövedelem nem haladja meg a 200 ezer forintot;

c) amely ingatlan átruházásából, a vagyoni értékű jog gyakorlásának átengedéséből, e jogról való lemondásból származik, ha abból jövedelem nem keletkezik;

d) amely után a személyi jövedelemadó megfizetésére a kifizető kötelezett;

e) amely kamatjövedelemnek minősül, és abból a kifizető az adót levonta;

f) amely pénzbeli nyereménynek [76. § (2) bekezdés] minősül;

g)226 amely nemzetközi szerződés vagy viszonosság alapján Magyarországon nem adóztatható;

h) amelyet külön törvény rendelkezése szerint nem kell bevallani.


1995. évi CXVII. törvény


a személyi jövedelemadóról

2015. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mekkora mennyiségben adsz el, hogy a navtól rettegsz?!
2015. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

hát nem kicsiben, nagyban :D

rotációs kapa, minden van itt, de most már tényleg meguntam hogy foglalják itt a helyet.

2015. febr. 26. 10:40
 4/16 A kérdező kommentje:
1#, ez undorító. Nem elég, hogy itthon is lehúzzák az összes réteg bőrt, de még a ******* külföldi oldalakon se lehet normálisan értékesíteni az állam bele*****zása nélkül, undorító. Mi közük van ahhoz, hogy én a SAJÁT tulajdonomból mit adok el? EZ olyan, mint ha odajönnének és oknélkül elvennék a jogos tulajdonom nem kis %-át.
2015. febr. 26. 10:52
 5/16 anonim ***** válasza:

NYugodj meg használt dolgaid évi 600 ezer értékben eladhatod. HA új, akkor az nem használt. Remélem érted a különbséget.

Adózni, csak a 600 ezer felett kell.

2015. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, de egy kicsit akkor is bosszantó, hogy bármennyit is mernek rá vetni (adót). Ha új lenne, akkor bezzeg nem kellene utána adózni, ha használatlan lenne, ugye? (Köszi a választ!)
2015. febr. 26. 11:39
 7/16 anonim ***** válasza:

vagyis azért lettem lepontozva a 100%-ig korrekt válaszommal 52%-ra, mert neked nem tetszik a magyar SZJA törvény?


#1 vagyok

2015. febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Neked ilyen fontos a statisztika? Am. éppen felpontoztalak, itt nézheted meg:

[link]

2015. febr. 26. 12:47
 9/16 A kérdező kommentje:
én adtam egy pozitívat, valamelyik válaszoló pontozhatott le :)
2015. febr. 26. 12:48
 10/16 anonim ***** válasza:
nem a statisztika a fontos, csak nem értem az embereket...
2015. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!