Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan adózzak egy freelancer-...

Peter_69 kérdése:

Hogyan adózzak egy freelancer-es ebay megbízás után?

Figyelt kérdés
Egy Londoni nő megkeresett a freelancer-en, hogy az ebay-en értékesíthetném a termékeit(napszemüvegek, elektronikai dolok) 25%-os jutalékért cserében! A termékek Honk Kong-ból jönnének Európába és Amerikába 10-20 nap alatt. A vevők nekem fizetnének az ebay-en és ezen ár 75%-át egyből át kellene utalni neki, ezután külddik a termékeket!Viszont ő nem juttatna el hozzám semilyen számlát! Így hogyan tudok ez után adózni? Magyarországon van egy KFT., a családom Nevadában él, nekik egy Corporation-ük van. Valamelyik segítségével tudnék adózni ezután a bevételek után? Mivel jól jönne ez a megbízás, hisz havi 1000-2000 dollár profitot ígér számomra. Valamint ha csak évi 600.000 Ft értékben árulnék akkor csinálhatnám ezt a munkát a cégeim nélkül is?

2013. jún. 8. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem tudok válaszolni, de 1 bökkenő máris van a dologban.


mivel a te neveden fog futni az egész, pénz, rendelés, stb. mi van ha neked a vevő kifizeti az árut, te továbbutalod a pénzt a nőnek, de ő nem küldi el az árut a vevőnek. mivel a te neveden fut, így a vevő téged fog feljelenteni, és a te nyakad köré csavarodik a hurok. mivel gondolom erről nincs szerződésed a nővel, akinek a termékeit árulod, így nincs nyoma hogy bármiben is megegyeztetek volna. jön jó pár éves per, amit több mint való rád fognak verni. Csábító az a 2000$ havi, de nem ér meg egy hercehurcát.

2013. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

@előző: A freelanceren digitális formában szerződést kötsz. Probléma esetén rajtuk keresztül feloldható a bonyodalom; nekik meg egy "kellemetlen" ügyfél persona-non-grata, mivelhogy online "projektközvetítés" a profiljuk.


A konkrét kérdésre én sem tudom a választ, így a legjobb ötletem egy adótananácsadó véleményének kikérése volna; ám ez az oldal ugye elvileg azért van, hogy akik jobban tudják ezt, azok elárulják...

2013. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem így nem élek a lehetősséggel! Inkább keressek egy másik megbízást!
2013. jún. 13. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!