Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell adóbevallást készíte...

Hogy kell adóbevallást készíteni ügyfélkapun keresztül ebben az esetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok mellette januártól vagyok egyéni vállalkozó is.Úgy tudom,h nem kell ilyenkor adóznom csak az SZJA-mat kell bevallanom.Azt hogy kell, mi úton?Töltöttem le a NAV oldaláról egy ÁNYK nevű kitöltőprogit ill.hozzá egy 1453-mas űrlapot,kicsit utánaolvasgattam,láttam h ezek kellenek,csak sajnos nem tudom mi alapján kell ezt kitölteni.Miket kell beleírni,hova kell felölteni stb..az aláírt oldalt ki kell-e nyomtatni,bescannelni...? sok kérdésem van :/

2015. márc. 3. 11:32
 1/1 anonim válasza:
Ahogy a programot és a nyomtatványt letöltötted hasonló módon letöltheted a kitöltési útmutatót is. A nyomtatvány egy-egy rovatához tartozik magyarázat is. Hogy miket kell beleírni esetleg egyeztetni lehet egy ügyintézővel (UCC szám igénylése után) de jobban jársz elsőre egy ismerős könyvelővel, aztán már "csak" a téged érintő változásokat kell figyelned évről-évre (ez sem kis feladat). Feltölteni az ügyfélkapun keresztül lehet az ÁNYK menüjében. Aláírni nem kell csak, ha személyesen adod be a NAV-hoz, egyébként vonalkódot kapsz rá. Kinyomtatni célszerű, mert adatvesztés esetén könnyebben tudsz intézkedni. Az ismerős könyvelő sok kérdésedre választ fog adni, amit aztán használni tudsz sokáig...
2015. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!