Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg tudom magamnak nézni,...

Meg tudom magamnak nézni, hogy az egészségügyi biztosításom érvényes-e?

Figyelt kérdés

Az Ügyfélkapura belépve a TAJ autorizációra kattintva semmit nem ír ki a rendszer. Üres kék marad a képernyő, még a TAJ számom se kéri be! Próbáltam Firefox-szal és IE-rel, de egyikkel sem működik. Felkerestem az OEP honlapját, ahol ezt írja:


"Tájékoztatjuk, hogy a TAJ autorizációs szolgáltatás használata során kapott válasz csupán a TAJ szám létezéséről, illetve érvényességéről ad tájékoztatást, és nem arról, hogy a TAJ szám birtokosa rendelkezik-e biztosítási jogviszonnyal/jogosultsággal." (forrás: [link]


A honlapon megadott telefonszámot felhívtam, beírtam a TAJ-számot, azt mondta az automata, hogy érvényes.

Na igen, de mi van a biztosítási jogviszonyommal? Engem az érdekelne, hogy az érvényes-e? Vagy kénytelen emiatt vagyok orvoshoz menni és vele lekérdeztetni, akkor is ha semmi bajom jelenleg? :(


2015. márc. 5. 07:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, az Ügyfélkapun a "BIZTOSÍTÁSI JOGVISZONY" link működik, csak a felettük lévők nem. Itt már kérte a TAJ-számom, amit meg is adtam, és a táblázatban kiírta, hogy bejelentő név "APEH", Jogosultság kezdete 20131216, és a jogosultság végénél meg nem ír semmit. Ezek szerint még mindig érvényes a biztosításom? Már hónapok óta nem volt fizetve, és akkor megszűnik, vagy nem így van? :S
2015. márc. 5. 07:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem fizeted, nem szűnik meg.

Gondolom, bejelentkeztél a NAVhoz Tb fizetésre és el vagy maradva a fizetéssel.

Ilyenkor a TBd "él", csak hátralékod van az adófolyószámládon, amit majd előbb-utóbb behajtanak rajtad (5 éven belül bármikor)

Nézd meg az adófolyószámlád az EBEVben.

2015. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, a adófolyószámlát az EBEV-ben belül pontosan hol tudom megnézni?


A Lekérdezések / Adóigazolások menüpont alatt? Mert az az egyetlen, ahol kér ügyiratszámot meg ellenőrzési azonosítót (egyikről sem tudom, hogy micsoda amúgy). Az összes többi menüpontot végigkattintgatva azt írja, hogy "Nincs a feltételnek megfelelő tétel az adatbázisban!".

2015. márc. 6. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!