Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meddig érvényes a sikeres...

Meddig érvényes a sikeres KRESZ és Egészségügyi vizsga?

Figyelt kérdés
Sajnos a forgalmi vizsgán kétszer is megbuktam, és mivel elfogytak a vizsgaidőpontok idénre, ezért jövőre kell mennem újra. KRESZ-t július-augusztus környékén szereztem meg, EÜ-t októberben.

2014. nov. 28. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ 2 évig érvényes az eü pedig végtelenségig. :)
2014. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Durva lenne ha EÜ korlátlan lenne, akkor a 90 éves nagypapák is autóval rohangálnának :D
2014. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az EÜ tényleg életed végéig érvényes marad.

A 90 éves nagypapák meg azért nem rohangálnak autóval, mivel nem kapták meg az orvosi alkalmasságit.

2014. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaz orvosi alkalmasságira gondoltam, csak nekem már régen volt az EÜ :-)
2014. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. nov. 28. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Határozott ideig érvényes, s a lejárat ideje rajta is van az alkalmasságin...

Ez max 10 év, de lehet rövidebb időtartam, s a kiállítás napjától számít az érvényességi idő.


Pl., ha a tanuló (vezetőjelölt) megkapta az alkalmasságit 2014 július 15-én 10 évre, az 2024 július 15-ig érvényes.

Megtörténhet, hogy jogosítványt csak 2016-ban szerez, az EÜ alkalmassági akkor is lejár 2024 július 15-én.


Sikeres KRESZ vizsga után 2 év a határidő sikeres forgalmi vizsga letételéhez.

2014. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!