Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idén kb. mennyiért csinálja...

Idén kb. mennyiért csinálja meg egy könyvelő az adóbevallást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az APEH ingyen csinálja, csak szeretném tudni, hogy ha magánúton csináltatom, akkor mennyi.

Illetve, egyetemtől kapott szociális támogatást (nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj x%-át) be kell e vallani?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. febr. 15. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem 2500ért csinálja meg egy ismerős, de mindenek másnak is ennyiért.

Ő nem könyvelő, csak ért hozzá.

2010. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ ,hogy mennyi munka van vele ha neked van kismillió egy papírod akkor valószínűleg jóval 10,000 felett ,de ha egy átlagos dolgozó vagy azt 2000Ft ért vállalja.
2010. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szociális támogatás adóterhet nem viselő járandóság (az egyetemnek már el kellett küldenie az igazolást róla, és ilyen szöveggel tünteti fel az igazolásban is), ha nincs más adóköteles bevételed, akkor nem kell bevallanod, ha van, akkor szerepeltetned kell a bevallásban.

Az, hogy mennyiért csinálja a könyvelő, attól függ, hogy milyen bevételeid voltak, hány fajta bevételed volt, adójóváírást, adókedvezményt kell-e számolnia.

Az APEH honlapjáról le tudod tölteni a bevallást és az kitöltési útmutatót is, neked csak az összegeket kell beírnos a megfelelő helyekre (ezeket szerepeltetik a kifizetői igazolásokon) és a program kiszámolja az adót és az érvényesíthető kedvezményeket.

2010. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nincs más jövedelmem, csak ez a szoc.tám. és nem tudtam, hogy be kell e vallanom. De akkor nem :)

2010. febr. 16. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!