Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen gyakorisággal és mikor...

Milyen gyakorisággal és mikor kell a teljesítményadót fizetni?

Figyelt kérdés
Havonta, negyedévente, vagy évente? Két hét múlva veszem meg az első autómat és teljesen analfabéta vagyok ezekhez a dolgokhoz. Jó lenne tudni, hogy milyen fizetnivalókra számíthatok, mit mikor kell fizetni stb.
2010. febr. 16. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Félévente kell fizetni
2010. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Két részletben kell fizetni. Az első felét márciusban, a másodikat szeptemberben.
2010. febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ebben az évben, nem kell fizetned. Csak annak kell fizetnie (2 részletben) akinek jan. 01-én tulajdonában volt a gépjármű.

befizetési határidők: márc. 15 és szept. 15.

(ha 2 hét múlva veszed meg, és 2011. jan. 01.-én még a Te tulajdonodban lesz akkor jövőre fizetned kell.)

2010. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
55%

Ha új autót veszel akkor ebben az évben is kell adót fizetned ! Mivel az új autó ez év jan. 1-én még senkié sem volt, tehát senki nem fizette be helyetted az idei adót.


A lakcímed alapján a helyi polgármesteri hivatal küld róla egy igazolást, hogy mennyi a befizetendő adó, amit 2 részletben kell majd befizetned.

2010. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Használt autót vennék,tehát van tulajdonosa jan 1-jén. Sajna annyira nem állok jól, hogy újat vegyek :(

Köszi a válaszokat

2010. febr. 26. 20:37
 6/7 anonim válasza:
igen így van ahogy leirták. csak biztosítást kell fizetned ebben az évben negyedévente, vagy müszakit ha lejárt.. jövöre viszont félévente jöhet a teljesítményadó:) én is így vagyok jelenleg
2010. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pitbul0101 válasza:
Lehet csuszni kicsit a befizetessel?Ha igen meddig
2014. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!