Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aljas módon az előző munkáltat...

Vykus kérdése:

Aljas módon az előző munkáltatóm zsebre vágta a gyermekem után járó családi kedvezményemet  Most az adóbevallásomnál derült ki, hogy aláíratta velem a családi kedvezményt igénylő kérvényt, és havonta nem fizette ki! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, hogy bizonyítsam, hogy becsaptak, és nekem jár a pénz?

2015. márc. 28. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem tudsz tenni. Legközelebb megnézed mit írsz alá.
2015. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Mi az, hogy nem fizette ki? VAn egy bérlapod, azon szerepel egy összeg, ami tartalmazza a kedvezményt. Tízezerrel kevesebbet kaptál havonta, mint ami a papíron szerepel?


Én azoknak szoktam tanácsolni, hogy ne kérjék év közben, akik nem annyit kapnak, mint ami papíron szerepel, mert náluk általában nem ad tízzel (20,33, stb) a munkáltató, csak boldog, hogy ennyivel kevesebb szja-t kell elutalnia...

2015. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Icus47 ***** válasza:
23%

1.A családi kedveznményt nem fizetik ki sehol.

2.Aki vádaskodni tud annak olvasni is tudni kellene, bár az előbbi könnyebb.

3.Egész évben nem vetted észre a bérelszámoló lapodon, akkor olvasatlanul aláirsz mindent.

4. családi kedvezmény érvényesítéséhez kell a gyermek adata azt sem vetted észre, hogy megadtad.

5.A galádsághoz Te is kellettél, ha bele mentél olyan szituba, hogy más a számfejtett bér, és más amit kifizetnek. Ne felejtsd el itt mindketten csaltatok és mindketten nyertetek a "külön alkun"

Válasz a kérdésedre:LEGYÉL FELNŐTT, ÉS OLVASD EL AMIT ALÁIRSZ, ÉS VÁLLALD A TETTEID KÖVETKEZMÉNYÉT.

2015. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

"Mit tegyek, hogy bizonyítsam, hogy becsaptak, és nekem jár a pénz?"


Elvileg van papírod arról, hogy igényelted a családi adókedvezményt. Van minden hónapra bérpapírod. Megvan/lekérhető a banki beérkező utalások jegyzéke.


Mindenesetre:

"Most az adóbevallásomnál derült ki, hogy aláíratta velem a családi kedvezményt igénylő kérvényt"

Az elég fura, hogy valaki nem tudja mit ír alá...

2015. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nos,bérjegyzéket nem kaptunk,csak visszamenőleg,közben emelkedett a fizetés is,és bérjegyzék nélkül,/lehet én vagyok marha/,nem tudtam kiszámolni valóban mennyi a pontos fizetés.A gyerek adatait elkérte,azzal a szöveggel hogy nyilván kell legyen tartva hogy ki az akinek gyermeke van.Az aláírások pedig itt úgy működnek,hogy a munkáltató az aláírásnál felhajtja a papírt, /ki se adva a kezéből/,hogy ide írd,aztán mehetsz dolgozni.Tudom felnőtt ember révén,felelőtlenség aláírni bármit is amit nem olvasunk el,viszont ha nem tetszésemet nyilvánítottam,kaptam a szokásos szöveget,"ha valami nem tetszik el lehet menni". Lehet hogy én íj módon aláírtam a családi kedvezményről szóló kérelmet,viszont a feleségem nem írt alá semmit.Tudtommal az ő aláírása nélkül viszont a papír semmit nem ér.Ha pedig valaki aláírta helyette ,az véleményem szerint okirat hamisításnak minősül.A másik dolog,hogy az előző házasságomból született gyermekem után is 5 hónapon át igénybe vette a családi kedvezményt,úgy hogy a volt feleségem is igénybe vette,persze jogosan,mivel ő neveli a gyereket.Ez is csak most derült ki,mikor a munkáltatóm könyvelőjénél leszámolásomkor véletlenül észrevettem a gyerek adatait.Mikor rákérdeztem mit keres itt az első házasságomból való gyermekem neve és adata,a könyvelővel együtt azzal próbáltak érvelni,hogy benne volt a rendszerbe hogy 2 gyermekem van.Ami persze kamu.Akkor esett le hogy az az a 50 ezer ft,ami kijött az adóbevallás készítésénél,hogy be kell fizetnem a navnak.Ütközött hogy 1 gyerekre 5 hónapig ketten kapták a gyer.kedv.-ményt.Persze a főnököm azt mondta,ő kifizeti az 50 ezret.De azt hogy a első házasságomból való gyermekem adatait honnan szedte,egyszerűen fogalmam sincs.
2015. márc. 29. 09:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor esett le hogy az az a 50 ezer ft,ami kijött az adóbevallás készítésénél,hogy be kell fizetnem a navnak.Ütközött hogy 1 gyerekre 5 hónapig ketten kapták a gyer.kedv.-ményt.


Ütközés aztán nem jön ki a te bevallásodból, mert amikor azt elkészíted, a program nem tudja, hogy a feleséged is igénybe veszi... Ha te készítetted a bevallást, akkor visít a rendszer, ha beírod a számokat a munkáltatói igazolásról, hogy kéri a másik gyerek adatait is, és itt feltűnt volna. Ha a munkáltató készítette, akkor is kapsz egy példányt, azon se tűnt fel, hogy két gyerek van rajta?



A gyerek adatait elkérte,azzal a szöveggel hogy nyilván kell legyen tartva hogy ki az akinek gyermeke van


A gyerek adatait egyébként is meg kell adni a pótszabi igénybevételéhez...


így jár, aki belemegy abba, hogy félig feketén dolgozik, és zsebbe többet kap, mint papíron. Ezt nem tudná megtenni, ha számlára utalná a béred, mert ott feltűnne, hogy nem a minimálbér bruttóját utalja, hanem többet.

2015. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A családi kedveznményt nem fizetik ki sehol.


Hanem????

A csk csökkenti az adóalapot, a nettó munkabérben ez egy é két gyerek esetén gyerekenként 10, 3 vagy több gyerek esetén 33 ezer ft-t jelent. ÉS ezt kifizetik, ennyivel nő a nettó kifizetés.

2015. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyerek adatait nem kell megadni a pótszabi igénylésekor.

A dolgozónak csak nyilatkoznia kell, hogy a háztartásában 16 éven aluli gyermeket nevel, és abból hány "darab" van neki.

Az egy dolog, hogy majdnem mindenhol elkérik, pedig semmi közük sincs hozzá.


A dolgozó által megadott nyilatkozat valódiságát a munkáltató nem vizsgálhatja, és nem is bírálhatja felül...


Nagyon sajnállak, hogy így megvezettek, de legyen ez számodra tanulópénz: NEM ÍRUNK SEMMIT ALÁ, AMIT NEM AKARUNK, VAGY AMIVEL NEM ÉRTÜNK EGYET! Még fenyegetés hatására sem! Már csak azért sem, mert most még "csak" kp-t buktál be, de akár büntetőügy részese is lehetnél, ha éppen olyan dologról lett volna szó, és Te ész nélkül aláírod, mert valaki ott áll fenyegetően feletted.


Én láttam már művezetőt rendőrök által elvinni, mert aláírt olvasatlanul olyan nyilatkozatot, amely szerint szakszerűen épült meg egy építmény, ami aztán mégis összedőlt.

Gondolom, ilyenre semmi szüksége sincs senkinek...


Szóval: Máskor ésszel!!!!!

2015. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de, meg kell adni, munkaügyi ellenőrzés kéri újabban a gyerekek adatait, és a nyilatkozatot, hogy a szülő saját háztartásában neveli (munkaügyes vagyok, tudom).
2015. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De mi van azzal hogy a feleségem nem írta alá a gyer.dev.-es kérelmet??? Nem számít hogy más írta alá helyette??? Ez nem okirat hamisításnak minősül???? Mert mi úgy tudjuk az ő aláírása nélkül a papír nem ér semmit.Már pedig ő semmit nem írt alá.
2015. márc. 29. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!