Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Paypalon van 5 millió forintom...

Paypalon van 5 millió forintom. Kiutalás után mennyi adót kell fizetnen?

Figyelt kérdés

Paypalos számlámon van 5millió forint, ami online játék pénz eladásából jött össze. Ugye erről semmi számlát nem tudok adni, mert mint magánszemély csináltam.

Kérdés 1: Ha kiutalom a bankszámlámra akkor kell-e adót fizetnem utána és ha igen mennyit?

Kérdés 2: A bank lejelenti-e a NAVnak, hogy az én számlámra utaltak 5milliót?



2015. ápr. 7. 01:14
 1/5 balkalolka ***** válasza:
86%

Válasz 1: PayPal Debit MasterCard-ot igényelj a paypal oldalán, kapsz egy MC bankkártyát amivel ugyanúgy tudsz vásárolni mint más bankkártyákról. Ne utald át ha nem muszáj, használd vásárlásra.

Válasz 2: Nem bank jelenti hanem a NAV kutakodik ráérő idejében.

2015. ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

A bank jelzi a nagy értékű utalásokat a NAV felé. Nem tudom most mennyi az értékhatár. Ez nem jelenti automatikusan, hogy bármi történik, csupán annyit, hogy a NAV értesül róla.


De legjobb, ha nem utalod ki sehova, hanem PP-ról költöd, akkor soha senki semmit nem fog sejteni.

2015. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Engem is érdekelne, DE:


az hogy mennyi adót fizet az ember, az nem attól függ, hogy hogyan szerezte a pénzt? Szerintem hülye kérdés, hogy PayPal-on lévő 5 millió forint után mennyit kell adózni, nem? És adózni különben is előbb kellett volna, amikor a pénz a számlára került, abban az évben, nem? Vagy rosszul gondolom? És utólag egyébként hogyan lehet adózni legálisan? Van valami díja pluszba? Hogyan kell kiszámolni az utólagos adózást, főleg akkor ha mondjuk nem forintban van eredetileg?

2015. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
És érdekelne, hogyha elköltöm PayPal-ról, akkor tényleg nem tudja azt senki, vagy ez csak mese?
2015. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

A PP nem jelent a magyar hatóságoknak semmit, ugyanis nem MO-i székhelyű. Meg nem is érdekük.


Csak akkor szolgáltatnak ki adatot, ha bűncselekmény miatt nyomoznak és kapnak hivatalos megkeresést.

2015. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!