Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagynénémtől örököltem 2...

Nagynénémtől örököltem 2 millió Ft az összegből adósságomat fizettem ki. Később jött az adóhivataltol 400 000 Ft-ot fizessek be, úgy hallottam ha nincs bejelentett lakcimem és munkahelyem akkor öt év után elévül (megúszom az illetéket) vagy mégsem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Vagy mégsem...


5 év után akkor évül el, ha az adóhatóság nem "cseszeget" hivatalosan azzal, hogy fizesd be a tartozásod. Ha akár csak egyszer is ír egy felszólító levelet Neked (még akkor is, ha Te azt nem veszed át), újra indul az 5 év. És ezt akár 80 évig is lehet húzni. Tehát nem évül el...

2014. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
inkább adnál be méltányossági kérelmet....
2014. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

elévül. 5 teljes év, tehát amikor végrehajtás lesz és azt lezárják, mert nem behajtható, az után 5 teljes év minden évben kapsz egy számlaártesitőt az egyenlegről a kamatokkal megfejelve és 5 év múlva eltűnik


ha idő közben munkaviszonyod lesz, akkor valószínű hogy le fogják vonni a bér 30 százalékát, akkor viszont megszakad az 5 év, az igaz, de ezt nem tudom, hogyan van pontosan, mármint hogy észreveszik-e, ha mondjuk 3 év múlva elkezdesz keresni. nyilván igen


nekem már elévült egyszer 4 millió és mot is elévülés alatt vagyok 2016 ig


szlovák bejelentéssel dolgozom itthon, béremet nem látják


ha támadnak akkor irány anglia

2014. okt. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
az első hüje, a második: nem adnak csökkentést, legfeljebb a kamatot engedik el
2014. okt. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Adnak csökkentést, csináltam már gyakori kérdésről is valakinek szívességből, és megkapta csak jól kell tudni megírni
2014. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"az első hüje, a második: nem adnak csökkentést, legfeljebb a kamatot engedik el"


Kedves 28 %-os Válaszoló! Látszik a százalékodból, hogy milyen szinten állsz...


Van olyan ügy, ami már 11 éve "létezik", mégsem évül el.

Elévültetni azt fogják, amelyik tutira reménytelen.

Ha mód van rá, még a füled mögött is turkálni fog a végrehajtó!

2014. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Látszik a százalékodból, hogy milyen szinten állsz...



Hééééé barom


kabbde

2014. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Adnak csökkentést, csináltam már gyakori kérdésről is valakinek szívességből, és megkapta csak jól kell tudni megírni



persze, ha udvarias elengedik a felét, - lófütyit

2014. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van olyan ügy, ami már 11 éve "létezik", mégsem évül el.


akkor nem évül, ha 1 plusz 5 év alatt van befizetés a tartozásra. pl. a 4 évben dolgozni kezd és lesz neki letiltása.


ha nincs 5 évig semmi vagyonfoglalás vagy jövedelemtiltás akkor elévül

2014. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tudom, hogy az öröklési adó ( haláladó ) 2 éve megszűnt.
2016. febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!