Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Engem az érekelne hogy egy...

Lánc kérdése:

Engem az érekelne hogy egy kezdő könyvelő mennyi fizetést várhat egy munkahelyen? Nettó?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 17:13
 1/7 TamásTóth ***** válasza:
21%

Milyen képesítéssel?


Ha van diplomád és egy multinál egy SSC-ben helyezkedsz el akkor olyan 150-250 nettó.

2015. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szakközépiskolás diploma
2015. ápr. 13. 17:25
 3/7 TamásTóth ***** válasza:
50%

Azzal még nem vagy könyvelő.


Legalább egy mérlegképes OKJ kéne.

2015. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az hogy lehet? az egyik ismerősöm is ugy helyezkedett el nővérként h szakközépje volt
2015. ápr. 13. 17:41
 5/7 TamásTóth ***** válasza:
86%

Úgy lehet, hogy könyvelni "nehezebb", mint "növérkedni".


Ha könyvelő akarsz lenni, akkor a nagyon alap az az OKJ Mérlegképes könyvelő, de ezt is lehet még tovább fejleszteni IFRS képzésekkel/pénzügy-számviteles BSC/Számvitel mester diplomákkal és egyéb nyalánkságokkal.

2015. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Közgazdasági szakközéppel könyvelő vagy. Tök mindegy, hogy ki mit mond.


A mérlegképes könyvelő egy "fokozatot" jelent a könyvelők között. Annyit tesz ki, hogy az év végi eredménykimutatást, mérleget biztos szaktudással el tudja készíteni. A regisztrált mérlegképes könyvelő pedig bizonyos évi árbevétel fölött rendelkező cégeknél valamilyen szinten kötelező is, mivel csak regisztráltak készíthetik el az éves beszámolókat.


A fizetés attól függ, hogy hol dolgozol. Egy könyvelőirodában a sima könyvelő általában minimálbér, a mérlegképes könyvelő olyan nettó 120 - 150 ezer. Ez vidéken, és a nyugati részben. Egy multinál elérheti a nettó 200 ezret is.

2015. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Icus47 ***** válasza:
48%

Kiegészitve az előző válaszokat,a "várhat"-nak csak a fantáziád szab határt. A válaszok a realitást tükrözik, bár a képességed, igyekezeted nagybab befolyásolhatja.

Saját tapasztalat:

A felajánlott fizetésre a válaszom: x összeggel legyen kevesebb a próbaidőre, de a utána adják meg azt amit én kértem. Nem kellett letelni a próbaidőnek, meg kaptam a kért összeget.

2015. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!