Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdeklődök a NAV-látja a...

Gyula1971 kérdése:

Érdeklődök a NAV-látja a munkáltatók által levont adóelőlegem összegét, ha elveszett az igazolás. A munkáltató levon a NAV-nak utal, de nekem ad igazolást. Kitölthetem emlékezetből?

Figyelt kérdés
Munkáltató az egyik eltünt.... az a baj. Ha emlékezetből írok be egy levont összeget, és kihozom ehhez megfelelően a bevallást 16%-adóval, így is jó, ha összegszerűen nem látja a NAV a levonást.
2015. ápr. 24. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Látja a NAV összegszerűen.

Te is megnézheted ügyfélkapun keresztül az EBEVben és az alapján kitöltheted az adóbevallásod.

2015. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jezusom... Ember, ep mondatokat nem tudsz megfogalmazni, minek allsz neki adobevallast kitolteni?


Emlekezetbol ne irjal be semmit, a NAV nyilvan forintra pontosan latja eddig mit vontak le toled, nem csak ugy megbecsulik. A munkaltatoi igazolast kerd el ujra, siman ki kell hogy adjak.

2015. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs ügyfélkapum még. Ha látja a beérkezet fizetést, akkor ok. Munkáltató eltünt jelenleg, nincs új igazolás.


Ha fémhulladékot adok le, ott is vonnak le, az mi, szja előleg, forrásadó, ezt kell szerepeltetni?

2015. ápr. 25. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszel a számokra, akkor úgy is lehet adóbevallást készíteni. Én sokszor szoktam. De nekem azért megy tutira, mert amúgy is bérszámfejtő vagyok "ezer éve", tehát nem csak a sajátomra emlékszem pontosan, hanem más dolgozóéra is. Van ilyen...:)


Ha még a bevallási határidő lejárta előtt tudsz ügyfélkaput intézni, akkor inkább tedd meg, és ott látni fogod, hogy mennyit kerestél havonta, a levont adóelőleggel együtt. Így biztosabb, ha már a munkáltató köddé vált.

Ha mégsem, akkor emlékezet, utána ügyfélkapu, és ha nem egyezik a kettő, "sürgősségivel" önellenőrizni a beadott bevallást. Ez még mindig jobb, mintha nem is készítenél bevallást.


A fémhulladékos dolog "felejtős", mindent a fémhulladék-átvevő intéz, Neked ezzel továbbiakban semmi dolgod utána. Csak annyi, hogy elköltöd a kapott összeget.:) Nem kell a bevallásban sehol szerepeltetni!

2015. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!