Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha volt TB tartozásom, és...

Ha volt TB tartozásom, és errol levelet is kaptam, és bementem az apehoz és kifizettem, és papirt is kaptam rola h kiperkáltam, akkor azt már tuti nem kovetelik rajtam tobbet?

Figyelt kérdés
csunya lenne, ha kovetelnek

2015. ápr. 25. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nincs tartozásod miért tennék?mitől félsz? kifizetted azt mondod
2015. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak tudd igazolni, hogy honnan van :) Mert ha kiderül, hogy adózatlan jövedelemből volt.... mást fognak követelni

rajtad.


Egyszer volt egy csóka, valami 100 milliót szedett össze,

APEH rájött, aztán mondták, hogy SZJA + büntetést lehet

befizetni 20 millát... Be is fizette, de nem a 100 milliós

számláról... arra is rátették a büntetést. Ekkora egy

balfarkat :D

2015. ápr. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De igen!


Én 3x kaptam meg a levelet, minden alkalommal be kellett mennem, bemutatni, hogy az első alkalommal már rendeztük a dolgot, sűrű bocsánat kérések mellett közölték, hogy hibás a rendszerük, de most javítják, majd újra kaptam levelet.


Marha boldog voltam, hogy egy-egy fél napi programomról mindig gondoskodik az APEH, és persze ha emiatt a munkahelyemen gond lesz, az nem az ő problémájuk.

Szóval tartsd meg azokat a papírokat a következő pár évben, mert bármi lehet.

2015. ápr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem mászkáltam volna a helyedben!

Fénymásolatban, ajánlottan, talán még tértivevénnyel megspékelve elküldtem volna nekik az "előzményt", és kockás papíron megírtam volna, hogy szíveskedjenek figyelmesebben dolgozni a jövőben.

Így legalább maradt volna írott nyoma a dolognak.


Sem gyakorlatilag, sem elméletileg nem követelhetik. Viszont a befizetés igazolást jól őrizd meg, soha nem lehet tudni...


Az még előfordulhat, hogy később ezzel kapcsolatban késedelmi pótlék tartozásod keletkezik, ugyanis a késedelmi pótlékot évente egyszer számítják fel. Ha jól tudom a tárgyévet követő év november körül könyvelik fel az adófolyószámlákra. Ha ilyen lesz, akkor azon ne csodálkozzál és ne is vond kétségbe a jogosságát!

2015. ápr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!