Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a profit és a jövedelem...

Mi a profit és a jövedelem között a különbség?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy gazdasági ember, így ha lehet egyszerűen kérnék magyarázatokat.


Én úgy gondolom, hogy a profit=haszonnal.

Ezt úgy kapom meg, ha a bevételből kivonom a kiadást és ha ez pozitív érték, akkor hasznom (profitom van), ha negatív az érték, akkor veszteségem van.


Viszont akkor mi a jövedelem?


Cégnek lehet profitja, de jövedelme is?

Magánszemélynek nincs profitja, csak jövedelme tudtommal, az meg a nettó fizetés.


Segítsetek kibogozni ezt, mert nagyon elvesztem benne :(

Köszi!



2015. ápr. 27. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A jovedelem a maganszemely eseteben a bevetelnek felel meg, tehat ebbol fedezi le a koltsegeit, adojat, egyeb kiadasait.


A profitot csak gazdasagi tarsasag eseten ertelmezzuk, kb. megfelel a tiszta haszonnak, amibol mar nem jon le semmi kiadas, ado, stb, hanem a ceget 'gazdagitja'.

2015. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van.


Profitja vállalkozásnak lehet, magánszemélynek nem nagyon.:)


Magánszemélynek van bevétele, amellyel szemben elszámolhat bizonyos esetekben kiadást, költséget, a maradék a jövedelem.


Vállalkozásnak van bevétele, kiadásai, költségei, a maradék az adózatlan nyeresége, amelyet ha leadózott és az állam mindent megkapott, a maradék a profitja, adózott nyeresége, haszna, amelyet vissza tud forgatni a vállalkozásba, vagy valamilyen jogcímen kifizeti a tulajdonosoknak, ideális esetben a többi dolgozó is részesül belőle (év végi részesedés, jutalom, prémium, osztalék stb.).

2015. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!