Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelés kitanulása a gyakorl...

Könyvelés kitanulása a gyakorlatban. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Öt éve végeztem a PSZF-en. Eddig nem a szakmában dolgoztam, de most elhatároztam, hogy szeretnék könyveléssel foglalkozni és ebben elhelyezkedni, vagy saját irodát működtetni. Ehhez szükségem van tapasztalatra. Gyakorlat nélkül nem tudok dolgozni ezen a területen, mert nem kapnék olyan fizetést, mint a jelenlegi munkahelyemen és nem tudnám fedezni a költségeimet. Szerintetek megoldás lehet, hogy keresek egy könyvelőirodát, ahol minimális fizetésért távmunkában vagy hétvégén, esetleg 1 nap hétközben is dolgoznék abszolút kezdőként? Elfogadható ajánlat lenne ez így egy könyvelőnek? Vagy valami más megoldást keressek?
2010. febr. 22. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Könyvelőirodában dolgozok könyvelőként, és jó ötletnek tartom, hogy ott szeretnéd kitanulni a szakmát. Szerintem ott tehetsz szert sokrétű szakmai tudásra. Ha saját irodát szeretnél én csak ezt az alternatívát tudom elképzelni, mert ott látod, hogy milyen több ügyfélnek könyvelni, szervezni úgy, hogy határidőre kész legyen mindig minden stb...
2010. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ÉN távol állok a könyveléstől,de szerintem az a megoldás is jó lehet,hogy keresel egy könyvelőirodát, vagy olyat, ahol gyakornokot keresnek, s elmondanád,hogy napi 2-3-4 órában, tudnál ott dolgozni vagy esetleg csak alkalmi szinten (minden héten egy hétköznap és egy szombat). Még ha nem is fizetnek érte, akkor is mindkét fél jól jár. Te megtanulod, amire szükséged van, ők meg kapnak egy ingyen munkaerőt.

Persze csak ha a mostani állásoddal összeegyeztethető. Mert amíg nem tanulsz bele, addig nyilván meg kell élned valamiből.

Sok sikert hozzá!

2010. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Javaslom a mérlegképes könyvelői tanfolyamot. A PM honlapján utána tudsz nézni. Szükséges hozzá diploma vagy vmi szakirányú végzettség, de ez neked van. 7 modulból áll és utána mehetsz vizsgázni. Az ára kicsit húzósabb. Lakhelytől függően kb 200-250 ezer a tanfolyam. eltart pár hónapig, de nem sok értelme van mérlegképes képzettség nélkül belevágni a karrierépítésbe.
2010. febr. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Viszont ha jol tudom 3év kell hogy bejegyezzenek a kamarába.

Addig nem tudsz önállóan könyvelni.

2010. febr. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is pont ezen gondolkodom. Most fogom befejezni a mérlegképes könyvelőit, de a gyakorlatban semmihez nem értek. Szerintem kérdezz meg egy pár irodát, mit szólnának hozzá, ez gyakorlat nélkül másképp nem megy.
2010. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!