Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás diákmunkából?

Adóbevallás diákmunkából?

Figyelt kérdés
2 diákszövetkezetnél dolgoztam tavaly, az egyik küldött is adóigazolást, a másik viszont nem. Utóbbi viszont egy ismerősömnek küldött, aki szintén dolgozott náluk, csak nekem nem. Postán sem kaptam adóbevallás papírt. Szóval most eléggé össze vagyok zavarodva, hogy mi a helyzet. Kell csinálnom, vagy sem?

2015. máj. 18. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Kell. És ciki, ha nem kaptál, de származott jövedelmed tőlük, mert akkor "hivatalosan" vallanod kell a jövedelmed, de levont adót nem állíthatsz be, így elvileg még egyszer meg kellene fizetned...

Hívd fel őket holnap, hogy azonnal küldjék el neked az adatlapot, amely alapján már be tudod állítani az adóelőleget is a bevallásodba.

Vagy ha erre nincs lehetőség, a bérszámfejtés is hasznos lehet, hiszen az is igazolja, hogy mennyit vontak le SZJA-előlegre. Végső soron akár az alapján is tudod igazolni a levonást.

2015. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!