Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? Apeh tartozásom van, a fizetésem 33%-át vonták is a fizumból. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Terhes lettem, a munkáltatóm intézte a különböző juttatásokkal kapcsolatos papírok kitöltését.Csak hogy a folyósítási számlaszám amit megadtak az OEP-nek,hogy arra utalja a Tgyás összeget,az az a számlaszám volt amire a fizetésem 33%-át utalta a cégem.Tehát a nekem járo kb.180 eze forint az Apeh-hez került.Azóta (ennek már 1 éve) hiába nyaggatom a cégemet, hogy intézkedjen ,semmi nem történt.Hogyan tudom megkapni ezt az összeget,hiszen én úgy tudom a gyermek után járó juttatásokat (tgyás,családi pótlák,Gyed,Gyes)nem veheti el az Apeh!

Mit csináljak most?

Előre is köszönöm a segítséget.


2010. febr. 28. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne a számládra kérd a juttatásokat,hanem postán keresztül.Amíg a számládra megy,addig fogják vonni.
2010. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
semmilyen más azóta kapott összegből nem vett el egy fillért sem az Apeh, bár igaz nem az én számlámra jönnek a kifizetések.Csak az bosszant,hogy ezt a nagyobb összeget sem lett volna joga elvenni,legalábbis visszakellett volna utalnia, mivel ez Tgyás összeg volt.Amit a gyemmek után kaptam (volna)!
2010. febr. 28. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor arról van szó, hogy te rossz számlaszámra utaltattál, azaz nem a sajátod, hanem a letiltást foganatosító számlaszámot adtad meg? Mert ebben az esetben te saját akaratból nyilatkoztál, hogy megfizeted azt az összeget. Miért kellene ezt bárkinek is visszautalni.

Az APEH nem "elvette" a pénzt, hanem TE adtad oda. Így pedig teljesen mindegy, hogy mi a pénz forrása. Mivel ÖNKÉNT teljesítettél, így senkinek nincs semmiféle visszautalási kötelezettsége.

Már, ha jól értem a kérdést.

2010. márc. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen jól értelmezed a kérdésemet,csak annyi az eltérés, hogy nm én adtam meg a "rossz" bankszámlaszámot, hanem a cégem intézten a papírokat.Ők töltötték ki a nyomtatványt és ők írták be a utalás számlaszámát is.A nevemen a mai napig nincs is számlaszám a fizetésemet (amíg nem jöttem el szülésire) azt is kp.-ben kaptam a cégemnél.Így én azt gondolom, nem én hibáztam!Mivel nem volt számlaszámom nem is adhattam meg semmiféle számlaszámot.
2010. márc. 1. 11:59
 5/8 anonim válasza:
Hát akkor baromi egyszerű. Szólsz hogy ne a számlára utaljanak hanem kp ben veszed fel.
2010. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami elutalásra került, azt nem hiszem, hogy vissza fogod kapni. Nézd a jó oldalát. Le van tudva a tartozás (vagy egy jelentős része).
2010. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom a gyermek után járó juttatásokat (tgyás,családi pótlák,Gyed,Gyes)nem veheti el az Apeh!"


Szerintem nem így van, elveheti. A gyerek pénzét nem vehetné el, de ezek a pénzek a tied, nem a gyereké. (Csak a gyerek után jár...)

2010. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ehhez a válaszhoz a bírósági végrehajtásról szóló törvényt és az egyes ágazati törvényeket együtt kell alkalmazni.


Tehát TGYÁS-ból és GYED-ből, továbbá bármilyen táppénzből (ezek egészségbiztosítási ellátások) csak tartásdíjat, illetve jogalap nélkül felvett egészségbiztosítási ellátást lehet levonni. Azt is határozattal.

A családi pótlékbók GYET-ből, GYES-ből csak jogalap nélkül felvett ellátást lehet levonni, szintén írásos határozattal.


Az anyasági támogatás mentes a végrehajtás alól.


A munkáltató bizony nagyot hibázott.

(Persze a jó oldala a hibának, hogy fogyott a tartozás.)

A munkavállalók, foglalkoztatottak járandóságaival nem szabad játszani!

2010. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!