Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Weboldalt szeretnék eladni...

Weboldalt szeretnék eladni magánszemélyként, magánszemélynek. Legális úton hogy?

Figyelt kérdés

Annyi fele nézelődtem már de nem világos egyik sem, mert alig van info a neten erről ami részletesen összefoglalná.

A lényeg most az hogy amit el akarok adni, azt szerzői jog védené, mert teljesen saját, max. a grafikák, amik nemm teljesen, azok újrafelhasználható forrásból vannak megoldva, de volt azzal is ps-ben munkám.

Láttam van megbízási szerződés, vállalkozási szerződés, adószámos magánszemély de egyik sem lehet elvileg ebben az esetben. Van akkor valami értelmes megoldás erre hogy ne legyen gond belőle? Szerződést pedig gondolom csak akkor lehet aláíratni a másik féllel ha tudok adni róla számlát és tudom bizonyítani hogy én csináltam, és fizettek érte.


2015. jún. 25. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A megbízási szerződéssel mi a baj?
2015. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az, hogy tudtommal csak cég bízhat meg, és mivel magánszemélynek akarom eladni, így hogy?
2015. jún. 25. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaz. És adás-vételi szerződés? Mint pl. egy motor esetén?
2015. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
adozni mindenkepp kell csak nem tudom melyik a járhato ut de senki nem tudja am mindenki mást mond..
2015. jún. 25. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Év végén a bevallásodon feltüntetted, mint egyéb bevételt, és leadózól utána.
2015. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És magánszemély esetében még az sem olyan biztos, hogy mindenképp kell adózni az eladás után (itt az összeg nagyságrendje a meghatározó, ld. szja törvény).
2015. júl. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!