Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg lehet fizetés levonáss...

Gilldarts kérdése:

Tényleg lehet fizetés levonással együtt járó autó lefoglalás?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám van, h édesanyámnak kb 1 milla tartozása van régi vállalkozásból eredően. A tartozást fél éve vonják a fizetéséből. Határozatlan folyamatos munka viszonyban van. Az a probléma, hogy most kapott egy levelet amiben közlik hogy lefoglalják az autóját. Ami főként azért probléma, mert elengedhetetlen a munkája elvégzéséhez, ha elveszik az autóját elengedik a munka helyéről.8 évvel ezelőtt tanultam jogot és úgy emlékszem, hogy ezt nem tehetik meg, mert ha egyszer vonják a fizetésből akkor nincs lefoglalás. Vagy ez vagy az. Továbbá mint szükséges munka eszközről van szó, ha lefoglalják fizetés képtelenné teszik. Erre kérnék tőletek megerősítést, esetleg jogi paragrafus megjelölést, hogy most ilyenkor mi a teendő?

2015. júl. 26. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogi paragrafusnak ott a végrehajtási törvény, ami nem rég módosult, enyhébb feltételekkel, de nem annyira, hogy csak egy féle végrehajtási eszközt alkalmazzon a végrehajtó. Párhuzamosan több féle megoldást is kivitelezhetnek.


Ekkora összegű tartozásra, nem rég egyetemlegesen kaptunk ingatlan tulajdonosként - de nem általunk felhalmozott tartozásra - minden bankszámlánkra inkasszót, több ingatlanra földhivatali bejegyzést, ingatlanonként és fizetés letiltásokat, akinél lehetett.


emellett még ingóságot is foglalhatnak, ha abból hamarabb látják megtérülni a tartozást.


Megoldásnak javaslom, ami nekünk is célra vezető volt, hogy a végrehajtást kérővel részletfizetésben egyezzen meg anyukád, így elkerülhetőek a likviditási problémák és az egyéb ingóság, vagy ingatlan végrehajtás.

2015. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a választ! Sajnos ezek szerint tényleg van ilyen. Csak azért érzem durvának a dolgot, mert havonta 78 ezer forintot vonnak a számlájáról. 940 ezerrel tartozik még tehát 1,5 és rendben vagyunk. És az autó meg egy ezer éves honda accord aminek a mostani értéke 220 ezer forint. Tehát nem nyom sokat a latba viszont így szinte biztos, hogy elveszíti a munkáját.
2015. júl. 26. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, de az is úgy van, ahogy írtad, hogy munkaeszközt nem foglalhatnak le!

Azt nem tudom, hogy ezt milyen módon tudjátok igazolni, hogy az autó munkaeszköz.

2015. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az autó akkor lenne munkaeszköz ilyen szempontból, ha mondjuk fuvarozás lenne a fő profilja, másként nem.


A tartozás akkor térülne "gyorsan", ha az egész 1 éven belül megtérülne - egyértelműen.


Én is azt tudom ajánlani, amit az előttem szóló. A végrehajtást kérőhöz benyújtani egy részletfizetési, vagy halasztási "kérelmet".

Ha "engedélyezik", akkor gyakorlatilag szünetelteti a végrehajtási eljárást egészen addig, amíg teljesíti a megállapodásban foglaltakat.

2015. júl. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%

Ha a lefoglalt autó piaci értéke, (=eladási ára) kevesebb, mint a fennálló tartozás, miért is ne vonhatnának még a fizetésből is!!!

Jó is néznénk ki, ha valakinek több milliós tartozás fejében pl. a lakásban levő műszaki cikkeket lefoglalják, és ezzel el lenne intézve minden!!!

Jogos, ha az, akinek tartozol, mielőbb szeretné megkapni a pénzét, és ezért mindent megtesz, hogy vissza is kapja!

2015. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!