Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fontos! Ha elindítom főállású...

Fontos! Ha elindítom főállású KATA-sként az egyéni vállalkozást akkor 1 hónap múlva lehetek mellékállású kisadózó?

Figyelt kérdés

Mennyi idő vagy mi a menete annak ha főállásúból mellékállású akarok lenni? Nagyon nagyon fontos lenne és nem találtam erről érdemi információt.

Illetve ha nem lehet 1 hónap különbséggel váltani akkor olyankor mi van? A munkahelyem is adózik majd utánam és én is kifizetem mindig az 50 ezer Ft-ot fölöslegesen?


2015. aug. 3. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Javaslom fordulj könyvelőhöz hiszen úgyis ő fogja beadni a bevallásokat és a munkaügyi bejelentőket és érdemi válaszokat is tőle kapsz.


Igen lehet, abban az esetben ha heti 36 órás biztosítási jogviszonyod lesz (munkaviszony) akkor az egyéni vállalkozásban 'mellékállású' leszel.


Ha már megkezdődött a hónap akkor is köteles vagy az 50 ezer forintot befizetni, ha 1 napig és ha 30 napig voltál főállású KATA adóalany akkor is.

2015. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na, még csak most vettem észre, hogy válaszolt. Az nem probléma, hogy ígyis úgyis 50-et kell fizetni. Az a probléma, ha most ebben a hónapban elkezdem főállásúként és szeptembertől munkám lesz mellette és nem léphetek át mellékállásúvá. Mert más valaki azt mondta, hogy évente lehet változtatni. Szóval akkor lehet mégis egyik hónapról a másikra váltani?
2015. aug. 10. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!