Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van olyan "szolgáltatás",...

Van olyan "szolgáltatás", aminek nincs adója?

Figyelt kérdés

Potosabban olyanra gondolok ahol nem fizetek Magyarországnak semmiféle járulékot, adót. Itt példaként jegyezném meg pl. a vám és áfa mentes csomagokat, amit külföldről (főként Ázsiából) hoznak be, a csomagra feltüntetve "Gift" jelölésként.

Szóval ha én plakáton hírdetem a szolgáltatásomat, amit aképp nyújtok megvásárlásra, hogy az egy ajándék, ami áfa mentes csak bizonyos, a feltüntetett és leírt díját kell megfizetni, lehet adómentes?



2015. aug. 31. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

A giftes dolog már rég nem működik.

A másik felvetésed meg ellentmondásos, hiszen ha ajándék, akkor nem merülhet fel semmilyen díj, mert akkor már nem ajándék. Ha adót akarsz csalni, ahhoz okosabbnak kell lenni.

2015. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Adócsalásról szó sem volt kedves, azt megteszik a nagyvállalatok helyettem ! :)

Az rendben van, hogy nem ajándék aminek már díja van, de nem igazán pontos a válasz, mert rendszeresen veszek termékeket külföldről és szinte mindegyiken rajta áll a Gift címke. Az más, hogy Airmail vagy Untracked Intern. Shippinggel hozzák, hajón vagy szekéren, de ott van rajta.

Alig hasznos a válaszod!

2015. aug. 31. 01:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Üzletszerűen teszed. Mi akkor a kérdés?
2015. aug. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs!
2015. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az EUn belüli rendeléseknél nincs vám. És a kis kínai is fizet adót odakint, csak azt külön nem jelzi neked.

A giftet csak azért írja rá, mert annak magasabb a vam és áfa határa, de attól még a hatóság, ha úgy gondolja, akkor beleköthet és kiszámlázhatja neked a valós érték után.

De amúgy mi is lenne a kérdés?

2015. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy te bármit is üzletszerűen csinálsz, nincs olyan, hogy gift és nincs olyan, hogy adómentes. Gift csak magánszemély-magánszemély viszonylatban van (a kínai már ott csal, hogy ő sem magánszemély).
2015. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

"nem fizetek Magyarországnak semmiféle járulékot, adót"


Fel kellene nőni és nem az ingyenbnélésre játszani...

2015. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó, van ilyen. Elkezded csinálni. Amivel nem számolsz, az a SZJA. Látod, valamikor mindenképpen kell fizetned.

Amúgy a kérdésből nagyfokú naivitás sugárzik, és akkor finom voltam.

2015. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"termékeket külföldről és szinte mindegyiken rajta áll a Gift címke"


Igen, de ők pont, hogy adót csalnak. A kérdés az, hogy te akarsz-e (már válaszoltál: nem, tehát ez számodra nem megoldás).


Amúgy ahogy az előző válaszolók mondták: nincs ilyen mód. Ha valamiből jövedelmed származik, akkor az adó (és járulék) köteles.

2015. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a NORMÁLIS és nem becsmérlő szavakat használó válaszolóknak a segítséget.


"nem fizetek Magyarországnak semmiféle járulékot, adót"

Fel kellene nőni és nem az ingyenbnélésre játszani...

Ember te olyan buta vagy mint egy marék lepke. Ki beszél itt ingyenélésről? Ha te eljátszod a nagy magyart fizesd a több száz ezer forintot feleslegesen és élj tovább magadban/nak. Ne itt nyílvánítsd ki, hogy kinek/minek fogod a pártját.

Barátom én okos vagyok, keresem az utat, hogyan lehet pénzt kihozni a dolgokból a "mindenkori hatályos" adókat figyelembe véve.

2015. szept. 1. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!