Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet ebből baj, hogy nem...

Lehet ebből baj, hogy nem fizettem TBt?

Figyelt kérdés
32 éves, vagyok, eddig apukámat ápoltam itthon és csak nem bejelentett alkalmi munkáim voltak. Sajnos mult hónapban meghalt. És eddig nem fizettem semmilyen TBt, de orvoshoz sem jártam évek óta. Most azonban felvettek egy céghez, ahol jövő héten kezdek. Visszamenőleg fel fog tűnni ezután hogy nem fizettem TBt? :\

2015. szept. 2. 05:48
 1/7 anonim válasza:
25%

Én sem fizettem soha a TB-t,volt hogy öt évig nem voltam bejelentve,utána elmentem bejelentett munkahelyre,de eddig még nem találtak meg,pedig tavaly és idén is csinàltam adóbevallàst,nyilvàn tudnak róla,hogy nem fizettem évekig.Van olyan ismerősöm,aki egy hónapig nem fizette,és egyből küldték is a csekket.

Ha akarnak megtalálnak,ha nem akarnak,akkor nem,fene sem tudja mitől függ ez.

2015. szept. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha valaki ápolási díjban részesül, akkor nem kell fizetnie egészségügyi szolgáltatási járulékot maga után.


Ha nem kaptál, és semmilyen más jogon nem voltál mentesítve a járulék fizetése alól, akkor kellett volna.


Elméletileg a "potyautasokat" az OEP jelenti a NAV-nak, az alapján írják elő a járulékfizetést, ha Te nem jelentetted be kötelező jelleggel a NAV-hoz. Ugyanis van bejelentési kötelezettség akkor, ha nincs olyan jogviszonyod, ami által biztosítottnak minősülsz. Akár mulasztási bírság is kiszabható attól függetlenül, hogy nem szoktak vele élni. (Szerencsére.)


Az orvos látogatása és a járulék fizetése nem feltétlenül járnak kézenfogva egymással. Mivel érvényes TAJ-számod van, ezért az orvos járulékfizetés nélkül is köteles ellátni, és fizetni is csak azért kell, amiért a többi polgárnak is kellene. Maximum jelzi Feléd, hogy a rendszer rendezetlen jogviszonyt jelez neki.


Ha nem volt "biztosításod", akkor valamiért kiestél a szűrőkön. Most, hogy felvettek, lehetséges, hogy "feltűnsz" valakinek. Ha igen, akkor visszamenőleg kivetik a fizetnivalód.

Nem kell megijedni, írsz egy kérvényt a NAV-hoz, hogy méltányosságból mérsékeljék a tartozást, vagy legalább X. Y. havi részletfizetést engedélyezzenek.


Aztán vársz a jószerencsédre... :)

2015. szept. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Őszinte részvétem! Én nem vagyok jártas a témában, elnézést, ha hülyeséget kérdezek, csak a "nem bejelentett" ütötte meg a szemem. Ez most akkor fekete munka? Kézbe adták a pénzt? Mert ha igen és nem úgy utalták, akkor hivatalosan nem dolgoztál, nem volt bevételed, így nem is volt, amiből TB-t fizess. A tartós munkanélküliek is részesülnek orvosi ellátásban, de utólag nem kell TB-t fizetniük visszamenőleg. Gondolj csak a pályakezdőkre. Amíg nincs munkájuk, nincs miből TB-t fizessenek, amikor meg lesz munkájuk nem kezdenek több százezres TB tartozással.


Vagy nem jól értem a "nem bejelentettet"?

2015. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos rosszul tudod kedves Utolsó Hozzászóló!


A pályakezdők is kezdenek több százezres tartozással.

Viszont ha eszük van, és egy olyan ember a környezetükben, aki felvilágosítást ad, akkor az önkormányzatnál kérvényezik a járulék átvállalását, tekintettel arra, hogy semmilyen vagyonnal nem rendelkeznek, nincs miből fizetni. :)


A munkanélküli csak akkor mentesül a járulék fizetése alól, ha ellátást is folyósítanak részére. Ha csak regisztrált, de ellátásra nem jogosult, akkor fizetnie kell maga után a járulékot. Hogy' miből, az eddig sem érdekelte Orbán Viktort.

2015. szept. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-nek. Én is voltam pályakezdő és mivel építőipari középvezetői állást anno bizony évekig kellett keresned, ezek szerint nekem is hatalmas tartozással kellett volna induljak. Aztán amikor egy állásom megszűnt, mert a cég csődbe ment és munkanélkülkimlettem, szintén hosszú ideig állást kerestem, ekkor sem fizettem TB-t. Meg nyilván semmit. Aztán egyéni vállalkozó lettem, amikor meg nagyon is pontosan vizygálták az adótartozásokat, nekem nem mutatkozott sem tartozás, sem egyéb probléma (ugye kaptam a részletes kimutatást az adónemeim állapotáról).
2015. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Örülök, hogy Téged nem "találtak" meg, de ez nem jelenti azt, hogy mást sem.

Szerencséd volt, ennyi az egész.


Én viszont sok olyannal találkoztam, aki nem volt szerencsés...


Nem azt írtam, hogy mindenki, hanem azt, hogy bizony kezdheti egy pályakezdő is az életét százezres járuléktartozással.

2015. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
34%
Én miota élek nem fizetek TBt és az igaz évente jön a papirhogy fizessem be csekkel együtt de nem fizetem be. És akkormi van nincs lakásom albérletben lakom . ha orvoshoz megyek igy aztán nem tudnak velem semmit se csinálni. Igy is ellátnak ha bemegyek akorházba simán megmütenek akkor meg minek fizessek. ha orvoshoz megyek akkor magánorvoshoz megyek mert azoknál nem kell honapokat várni mire ellátnak. Ha fogorvoshoz megyek ott is magándoki stb.. Akkor meg minek is fizessem a tébémet? nekem erre nincs havi 7000 ft om. Főleghogy alig járok orvoshoz mivel sosincs komoly bajom. 1 szer volt egy szivmütétem és azt ismegcsinálták ugyhogy nem volt tébém. Aztán volt olyan is hogy munkanélküli lettem akkor meg az állam fizette a tb met. 3 havonta kellett járnom a munkaügyi központba és aztán a tanácsba és ott adtak egy papirt amivel kérvényeztem hogy a tb fiessék mert nem tudom. AZt meg is kaptam igazából azt aki kéri és munkanélküli meg is kapja igy aztán nem kell azt sem fizetni. Aki nincs bejelentveigy csinálja vagy is sem mert tök mindegy. Ha valami komoly bajod van ugy is megmütenek legfeljebb a tb kiszámlázza de nekemmég nem számlázott ki soha semmit pedig a szivmütétem 400 ezer ft volt. És mégsem kaptam róla semmilyen csekket . Egyedül évente kapok a tbtől csekeket amit bekéne fizetnem havonta öntébézés de azt sem fizetem . Amugy se járok soha orvoshoz max 10 évente 1 szer akkormeg minek fizessem hogy az orbán bácsi gyarapodjon mert engem nem kell vizsgálni. Tüdőszürésre semmegyek el soha . Pedig évente kéne de nem megyek mert nagyon káros az is . Mint irtam ha meg valami bajopm van csak is magándokihoz megyek kifizetek ott 10 ezret és legalább rendesen ellátnak és nem kell honapokat várnom mire kapok időpontot. És oda is 10évente ha járok max a fogorvos ahova sürübben megyek de hát az is csak is magánorvos. Igy hát sok értelme nincs fizuetnem az fizesse aki állandoan beteg és egy náthával is rohan a háziorvoshoz hogy segitsen vagy ha már 60 éves elmult és minden baja van.
2019. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!