Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy fizetési felszólítá...

Kaptam egy fizetési felszólítást melyen az áll hogy a közlést követő 8 napon belül teljesítsem de pontosan hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Dátum a levél végén 7 nappal ezelőtti viszont ma vettem kézhez a levelet. Nem volt ajánlott. Már eltelt 7 nap a 8-ból?

2015. szept. 3. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A határidőket általában munkanapokban számolják, de egyébként ha emiatt többletköltséget számolnak fel, akkor reklamálni kell, hogy te ekkor és ekkor kaptad kézhez.
2015. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan bizonyíthatom ezt ha a levél nem ajánlottan érkezett?
2015. szept. 3. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Írd rá a borítékra, nagy betűkkel, hogy: Érkezett: ... dátum.

A postai feladási dátumhoz szoktak még számolni kb. 3 munkanapot (ha közben szombat-vasárnap is volt) akkor még azt is, és általában attól a dátumtól ketyeg a 8 nap!


De ha a boríték alján rajta a Központi Levélelosztó dátumbélyegzője, akkor onnét számolsz!!!

2015. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Hogyan bizonyíthatom ezt ha a levél nem ajánlottan érkezett?"


Sehogy. És ilyen esetben nem is Neked kell bizonyítanod, hogy mikor érkezett meg, hanem a feladónak kellene, aki szintén nem fogja tudni.


Ez konkrétan nem számít "hivatalosan" kézbesítettnek, még csak vélelmezett átvételt sem lehet ráhúzni a dologra.


Egy tartozás elévülésekor ezzel a felszólító nem tud mit kezdeni egy bírósági per esetén sem. Semmit nem tud bizonyítani, tehát akár el is tud évülni a tartozás 5 éven túl és jogilag nem követelheti Rajtad, hiába küldözget fizetési felszólításokat.


Az más, ha ajánlottan érkezik és mondjuk megtagadod az átvételt, vagy nem keresed a küldeményt. Ilyen esetben a tartozás nem évül, vagy legalábbis meghosszabbodik az ideje.

2015. szept. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem tanács kérés írogatásával tölteném az időt, hanem elindulnék a posta felé a pénzzel és a csekkel...
2015. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Képzeld a kérdés kiírása után 1 órán belül fel volt adva a levél :) ha nem tudod hogy közben elintéztem-e akkor inkább ne irj ilyet
2015. szept. 4. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is a kérdésed tulajdonképpen? Mire vagy kíváncsi? Miért kérdezel, ha ilyen okos(ka) vagy? Mit akarsz, tulajdonképpen ?
2015. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már Megkaptam a választ
2015. szept. 5. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!