Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom, hogy Ebay-en a...

Honnan tudom, hogy Ebay-en a termék tartalmaz-e helyi áfát?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként vásárolnék itthon nem forgalmazott fotós eszközt. Akitől vásárolnám, egy cég, van helyi üzlete, "offline" is kereskedik Németországban. Mindkettőnknek van közösségi adószáma, így nettó értéken juthatnék a fényképezőgéphez és mivel a feltűntetett ár jócskán egy milla fölött van, nem mindegy, hogy amit látok, az bruttó ár, vagy nettó.

#eBay #VAT #közösségi adószám #hozzáadott érték adó
2015. szept. 3. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Írjál nekik.
2015. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz. Hogy ez nem jutott eszembe... :)

Komolyra fordítva a szót, komplett felszerelés hegyek rendelése előtt állok, nagyon sok levelet kellene írnom, csak az érdekelne, hogy van-e erre valami szabály, vagy valahol ez fel van-e tüntetve.

2015. szept. 3. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Hallo hallo, gyorsan tisztázzunk valamit! Attól, hogy az EU-n belül áfa-é s vámmentes a cégek közötti termékrendelés, az messze nem jelenti, hogy te a nettó értéken jutsz hozzá. A számlán a bruttó érték szerepel amúgy, ami áfamentes.

Nézz utána annak, hogy ha tudod, mennyi és milyen áru jön be, az ekáér köteles-e

2015. szept. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Huh. Ezt most nem értem. Mondjuk vennék egy fényképezőt, ami Németországban 1000 euró, plusz VAT, ami így 1190 EURO lenne nekem, a szállítási díjat nem számítva. Ha a kereskedő, meg én is rendelkezünk EU-s adószámmal, akkor ő 1000 euróért adja nekem a terméket (plussz szállítás), ő nem fizet NO-ban helyi Áfát, én nem fizetek itthon áfát, mindenki jól jár, nem? A terméket nem kívánom elköltségelni, mert KATÁ-s vagyok bevételi határérték alatt. A könyvelőiroda szerint így van, remélem jól tudják?! Mivel nemrég indult a vállalkozásom, nagyon nem mindegy, hogy azt a több százezer forint adót most ki kell-e fizetnem, vagy sem.
2015. szept. 4. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Jézusom de rosszul tudod. Uram isten. Hogy adná neked mégis nettó áron? Ne boríts már ki. Ugyanúgy a bruttó ár lesz rajta, csak az ára sorban 0 lesz és a nettó meg a bruttó helyén lesz ugyanannyi.

Nem mellesleg bruttó árakat szoktak inkább feltünteni. A legegyszerűbb meg az lenne amúgy is, ha árajánlatot kérnél, ott lesz a végén a total amount és az lesz majd a számlán is.

2015. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!