Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magam után fizettem a TB-t,...

Magam után fizettem a TB-t, de szeptembertől egyetemre járok, kell-e jeleznem a NAV felé, hogy nem fizetem tovább?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Látja a nav, de célszerű beküldeni egy nappalis jogviszonyigazolást.
2015. szept. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Igen, kell!

Egy nyomtatványt kell kitöltened, bemész a NAV-hoz és kérsz.

Anyósom volt pont ugyanígy, nem mondta le, aztán év végén meg jött a papír az éves befizetésekről és küldték neki, hogy fizesse ki az elmaradt hónapokat, közben ugye már biztosítva volt más módon.

Mikor bement a NAV-hoz, akkor mondták neki, hogy oké, nincs gond, viszont amikortól már jogosult volt az ellátásra, akkor kellett volna egy nyomtatványt kitöltenie, hogy már nem maga után fizetni.

2015. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Ezzel az a szopás, hogy be kell menned a NAV-hoz a bejelentéssel, mivel igazolnod kell a jogosultságot, azt meg nem tudod elektronikusan beküldeni. Egyébként van elektronikus nyomtatvány is erre. Engem nagyon felbosszant ez a töketlenkedés a NAV részéről, szerintem én be sem jelenteném...
2015. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell jelezned! Eddig két olyan időszak volt, amikor magam után fizettem, mindkét esetben a végén a NAV küldött nekem értesítőt, hogy mivel be lettem jelentve, a fizetési kötelezettségem megszűnt. Te is fogsz majd kapni. Nem neked kell jelentkezni, ők fognak.
2015. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Elméletileg úgy működik a dolog, hogy az a foglalkoztató, kifizető, munkáltató, oktatási intézmény, egyéb szervek akik által biztosítottá válsz, és ezért nem kell fizetned magad után a "TB-t", jelenti a NAV-nak.

De mivel tökéletlen országban élünk, ezért a gyakorlat úgy működik, hogy vagy jelentik, vagy sem, vagy késve jelentik, vagy elfelejtik kijelenteni, vagy elég, ha elírnak egy adatot, és már nem is működik rendesen a rendszer.

Én éppen ezért ajánlom, hogy mind a bejelentést, mind a kijelentést tegye meg az illető azon a bizonyos T1011-es nyomtatványon, az a tuti!

Az egyetemi hallgatói jogviszonyod igazolását pedig elektronikus úton is tudod csatolni a nyomtatványhoz, vagy pedig letöltöd a nyomtatványt, kitöltőd, aláírod, aztán postázod az igazolás fénymásolatával együtt.


Tehát nem mindig a NAV a töketlen, ők is "hozott anyagból" dolgoznak.


Az én jogviszonyom tavaly márciusban szűnt meg, és még mindig nem jelentett ki a cég. Azóta már 2. helyen dolgozom.


Én ajánlom, hogy jelezd!

2015. szept. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell jelezned.

Világosan benne van a nyomtatvány tájékoztatójában a NAV honlapján:

"A kötelezettség keletkezését, annak megszűnését, a járulékfizetés átvállalását, az átvállalás

megszűnését, a kötelezettség keletkezésétől, annak megszűnésétől, a járulékfizetés

átvállalásától, illetve az átvállalás megszűnésétől számított 15 napon belül kell bejelenteni a

15T1011 számú adatbejelentő és változásbejelentő lapon.

A fizetési kötelezettség megszűnésének a 15T1011 számú adatlapon történő bejelentésekor csatolni kell azt az igazolást, mely tanúsítja az egyéb jogcímen fennálló egészségbiztosítási jogosultságot, elektronikus küldés esetében ezt a kötelezettséget csatolmány küldésével kell teljesíteni.

A fizetési kötelezettség megszűnését nem kell bejelentenie, ha e fizetési kötelezettség biztosítással járó olyan jogviszony létesítése miatt szűnik meg, amelyet az állami adóhatósághoz a munkáltató, foglalkoztató, illetve egyéni vállalkozás létesítéséről az önfoglalkoztató egyéni vállalkozó bejelentett. Kérjük, hogy amennyiben Ön az itt jelzett körbe nem tartozik, akkor egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségének megszűnésére vonatkozó bejelentésével kapcsolatban igazolni szíveskedjen azt, hogy biztosítottnak minősül vagy egyéb jogcímen egészségügyi szolgáltatásra jogosult."


Az egyetem nem a munkáltatód, a hallgatói jogviszonnyal nem leszel biztosított, csak természetbeni ellátásra jogosult.


"Ezzel az a szopás, hogy be kell menned a NAV-hoz a bejelentéssel, mivel igazolnod kell a jogosultságot, azt meg nem tudod elektronikusan beküldeni"

Nem kell bemenni vele.

Be tudod küldeni elektronikusan is az igazolást a kitöltött nyomtatvánnyal.

Ha nem elektronikusan küldöd, akkor sem kell bemenned, elég postáznod:

"Az adatlap papíralapon történő benyújtás esetén személyesen, postai úton, vagy meghatalmazott útján is beadható bármelyik megyei (fővárosi) állami adóhatósághoz"

2015. szept. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat.
2015. szept. 7. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!