Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most derült ki, hogy 5 hónapja...

Most derült ki, hogy 5 hónapja megszünt a munkaviszonyom, és feketén dolgoztattak. A TB-t erre az időszakra visszamenőleg is ki kell fizetni, vagy csak mostantól ahogy elkezdem fizetni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 6. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

1. Hogy szünhet meg TUDTOD NÉLKÜL a munkaviszonyod?


2. A TB-t folyamatosan kell fizetni, az elmaradt idöszakra is.

2015. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy azt mondták be vagyok jelentve. Az ügyfélkapun is azt mutatta a lekérdezés. Most pedig ahogy megnéztem újból, árilis 4-et mutat munkaviszony végének.
2015. szept. 6. 21:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Júniusban voltam orvosnál gyógyszert íratni és ott sem jelezték, pedig úgy tudom ők látják a rendszerben nemigaz.
2015. szept. 6. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem a te károd, nyilván van munkaszerződésed, kaptál minden hónapban bérjegyzéket, amin rajta van a levont járulék is. Majd behajtja a munkáltatódon a NAV. Persze ezt jobb, ha jelzed feléjük, mindenesetre ne fizesd ki visszamenőleg a TB-t!
2015. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Nyilván nem írtál alá olyan iratot, amely a munkaviszony megszüntetéseddel kapcsolatos.


A munkáltató csak úgy magától nem jelenthet ki!


Próbáld valahogy rendezni ezt a dolgot a munkáltatóval, addig ne fizess, hiszen lehet, hogy nem is kell!


Írd meg légyszi, hogy mi lett!

2015. szept. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

"A munkáltató csak úgy magától nem jelenthet ki!"

Pedig de!

Nekem is volt olyan munkatársam, akinek szólt a dokija, mikor beteg volt, hogy nincs tb-je!

Menet közben a cég kijelentette. Rendszeresen kapott bérpapírt, látszólag minden rendben volt.

2015. szept. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

#6


Az előző válaszoló nyilván nem arra gondolt, hogy technikailag nem lehetséges, hanem hogy nem legális. Ilyenkor a munkáltatódon hajtják be az elmaradt járulékbefizetéseket, nem a munkavállalón.

2015. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A munkáltató csak úgy magától nem jelenthet ki!

Pedig de!"


Az elég nagy probléma, mivel törvényellenes!

Első körben rendezni a munkáltatóval, hátha csak adminisztrációs hiba van a dologban, ha nem, akkor irány a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség!

2015. szept. 8. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!