Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kéne ezt leadózni?...

Hogyan kéne ezt leadózni? (online szoftver eladás)

Figyelt kérdés

Üdv!


Szeretném egy hozzáértő tanácsát kérni az alábbi (elég speciális) esettel kapcsolatban.



1) Rész


Először is, digitális termékekkel való (számítógépes játékok) kereskedés (vásárlása majd eladása, vagyis újra értékesítése) milyen jellegű tevékenységnek számít? Fizikai "megjelenése" nincs, és ezért fizikai tárolásra sincs szükség, de ugyanúgy korlátozott a darabszáma mintha bármilyen más terméket értékesítenék. Ez tekinthető ingó kereskedésnek? Vagy ez már szolgáltatás?

Tovább bonyolítja a kérdést, hogy külföldön kerül értékesítésre de ez a valóságban csak néhány egér kattintással már el is adható, tehát valóságban ország határokat nem igen lép át függetlenül attól, hogy a weboldal aminek a segítségével eladnám Taiwanon van bejegyezve.


A játékokat egy külföldi digitális játékok árusításával foglalkozó oldalról vásárolnám (a vásárlások után ugyan adnak valamit, de nem tudom mennyire nevezhető az számlának), nevezzük továbbiakban ezt az oldalt "A"-nak, és a digitális játékokat egy tőlem független oldalon tudnám értékesíteni ami Taiwanon van bejegyezve (nevezzük ezt az oldal "B"-nek).



2) Rész


Itt jön egy bonyolultabb rész:


Ahhoz hogy minél "gazdaságosabban" vissza tudjam forgatni a pénzt, magánszemélyektől kell vásárolnom szintén digitális eszközt, amit "A" oldalon lehet cserélni az oldal tagjai közt, ezt nevezzük "kulcsnak", egy fajta fizetőeszközként szokták használni az oldalon. Ezekért én PayPal-on fizetek, viszont az eladók mind magánszemélyek és számlát nem tudnak kiállítani róla, ez általában sok, de kicsi tétel. Ráadásul az esetek 95%-ban mindenféle külföldiekről beszélünk. (Továbbá: Csak "A" oldal chatjén keresztül beszélünk pár percet (sokszor csak néhány sort váltunk), angolul. Sokszor még azt se tudni honnan is származnak.)


Ezeket a kulcsokat én "A" oldal "belső piacára" raknám ki, amiért kapok olyan helyi "pénzt" (walletet), aminek ugyan euró, dollár, yen és hasonló elnevezései vannak de az oldalról a pénz nem utalható ki a saját számlámra, csak levásárolni lehet az oldalon PC játék/szoftver/"játékon belüli tárgyra" (kuponhoz tudnám a leginkább hasonlítani) tehát nem nevezném igazi pénznek, inkább csak amolyan beváltható "tárgy" szerűség.


Ezt még élőben is elég bonyolult lenne érthetőbben elmagyarázni.


Tehát a főbb kérdéseim röviden:


- Milyen vállalkozási forma volna a legjobb erre a tevékenységre?

- Milyen jellegű tevékenységnek számít is ez?

- Hogyan kellene adóznom ezek után?

- Illetve ha külföldi magánszemélytől vásárolok digitális árut (PayPal-on keresztül), az miként "könyvelhető el"? Mint említettem számlát vagy bármi egyebet nem tudnának adni róla.



Az eladások utáni pénzt "B" oldal fizetné ki nekem.


(Akinek esetleg mondanak valamit: oldal A = Steam, oldal B = G2A)



2015. szept. 7. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem olvastam vegig:) De elmesz egy konyvelo irodaba es ott megmondjak :D
2015. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én elolvastam, ettől függetlenül szerintem is menj el egy jó könyvelőhöz, többet fog spórolni neked, mint amennyibe kerül.
2015. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!