Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szervusztok Nyilvános adat-e,...

NOpersOn kérdése:

Szervusztok Nyilvános adat-e, hogy alapítványok mennyi bevételhez jutnak az 1% szja-val, ha igen, akkor hol lehet ezt megnézni? Kerestem már sok helyen de nem találtam választ.

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 09:48
 1/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom, hogy törvényi előírás van arról, hogy az alapítványok - pl. a honlapjukon - ezt elérhetővé tegyék.


Itt a törvény (bár hosszú, érdemes átnézni):


[link]


Remélem, segítettem.

2015. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közhasznúsági jelentés, minden nonprofit oldalán van, ha közhasznúak és beszámolók is.
2015. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
civil.info.hu, itt láthatod elvileg azt is hogy ki mennyit kapott
2015. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jó ideje nem szívesen adományozok.

amikor még iskolába jártam, a sulinak volt alapítványa. egyszer segítettünk feldíszíteni a termet, mert a befolyt pénzből rendeztek egy estélyt a tanároknak.

nem ám wc-papírra vagy fénymásoló-papírra vagy festésre költötték, amit a szülők azért fizettek be, hogy a gyerek jobb körülmények között tanuljon. aztán meg jó kis pénzeket szedtek be kötelezően, fénymásolásra, meg pl. az osztályterembe függönyre.


a másik, hogy költözésnél tavaly 3 zsák ruhát szedtem össze, ami már nem kell. óriási kukás zsákok dugig tömve. jó állapotú ruhák, többségük drága volt és márkás.

elvittük őket egy ismerős munkaheléyére, a szomszéd városba. ez a munkahely egy közhasznú alapítvány, rászorulók étkeztetésével, ellátásval foglalkozik, többek között ruhaosztást is szoktak szervezni. épp ezért vittük ide. hát mondanom sem kell, a rászorulóknak nem igazán jutott a ruháimból, az ott dolgozó lányok kőkeményen kiválogatták, és nagy szatyrokkal mentek haza aznap munkából. még dicsérték is, hogy hát ezek tök jó ruhák, semmi bajuk, nem régiek. szóval olyanokhoz került az adományom, akik ott rendesen, fizetésért dolgoznak, és valószinüleg nem annyira rászorulók, mint a gondozottjaik.


tudom, nem pont a kérdésre válaszoltam, ne haragudjatok ezért. csak gondoljátok meg ezután, nem jobb-e odaadni a dolgainkat az ismert, szakadt-kinőtt ruhákban járó szomszédnak, vagy bárkinek közvetlenül. az alapítványok nem egyszer buktak már le sunyiságuk miatt.

2015. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!