Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségügyi hozzájárulást...

Egészségügyi hozzájárulást kell fizetni?

Figyelt kérdés

A férjem részvényopciót kapott a cégétől pár éve, nemrégiben eladta őket (tavalyi adóévben volt egy eladása, és az azt megelőző adóévben).

A cége kifizetőhely, külföldi a vállalat, ő Magyarországon bejegyzett leányvállalatánál dolgozik, de dollárban kapta a részvényeket, ezért az árfolyamnyereség után EHO-t fizetett, ugye kétszer volt eladás, fizette tavaly és megvallotta idén is, ami ugye jövőre lesz levonva, de már ott pihen az EHO számlán a NAVnál.


én most olvastam, hogy ha az előző évben befizetett EHO, Egészségbiztosítási járulék együttesen eléri a 450 000 Ft-ot, akkor nem kell következő évben EHO-t fizetni...neki csak a 7% egészségbiztosítási járuléka 37000 Ft havonta, ehhez még jön amit EHO-ra befizetett 1 éve az első eladásánál, akkor ebben az évben nem is kellett volna neki EHO-t fizetnie? És akkor a kifizetőhelynek erről nem kellett volna tájékoztatnia? Vagy neki kellene jelentkezni(nyiltakozni) hogy hahó, ennyi és ennyi járulékot fizettek utánam és EHO-t már ne vonjatok?


2015. okt. 14. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem következő évben nem kell fizetni, hanem adóéven belül.
2015. okt. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez mit jelent? sorry de én laikusként nem értem.

ha mondjuk 120.000 ft ehot kell fizetnie a 2015. adoevre, es 420.000 ftot egeszsegbiztositadi jarulekkent, akkor nem kell megfizetni 2016-os evre az ehot, es visszaegenyelheti a jovo evi bevallasnal? vagy mit jelent ez? es akkor errol neki nyilatkoznia kellett volna es ha igen.mikor? vagy a kifizetohelynek kellett volna nyilatkoznia?

2015. okt. 14. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem. Ha 2015-ben van 300ezer egbizt járuléka, akkor 150 eho. Ha többet fizetett, bevallásban visszaigényli.

2016-ban megint nulláról indul, de nincs olyan, hogy az előző év miatt nem fizet ehot.

2015. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
közben utánanézett, hogy ő valami 27%-os EHO-t fizet, akkor annak meg nincs felsőhatára gondolom
2015. okt. 15. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!