Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 10 hónapig nem volt munkám,...

10 hónapig nem volt munkám, és nem fizettem magam után az egészségügyi hozzájárulást. Most már van munkám és a cég fizeti. A 10 hónapi elmaradás, tartozás elévül egyszer?

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem évül és és bármikor behajthatják, sőt, kamatostul fogják, ha megteszik.:)
2015. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Ne is álmodj róla, hoyg nem kell kifizetned.
2015. júl. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
ha a következő 5 évben nem kapsz róla felszólítást, akkor elévül
2015. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, elévül 5 év után, de 99.9%-ban korábban megtalálnak, nagyon ritka eset, hogy valaki átcsúszik az ellenőrzésen.


Az pedig, hogy eddig nem kerestek nem jelent semmit, az apeh malmai lassan őrölnek, simán lehet, hogy csak jövőre jön a levél, van 5 évük rá, hogy kiküldjék.

2015. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

hogyan lehet átcsúszni? nem akarok tb-t. nem akarok semmilyen orvosi ellátást. nem akarok bejelentett munkahelyet. nem akarok része lenni ennek a társadalomnak és szociális ellátórendszerének sem a statisztikai adóköteles tartozója.


akkor most meneküljek el az országból és keressek egy elmaradott, (még korruptabb és anarchiás) helyet ahol nyugodtan megdögölhetek és nem kényszerítenek rá arra, hogy egy nem kért, igénybe nem vett szolgáltatásért fizessek egy életen át?


irassam minden vagyonomat, ingó- és ingatlanomat mások nevére, hogy ne legyen mit behajtani rajtam?


mocskos egy világ ez.


27 éves vagyok...

2015. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem akarok semmilyen orvosi ellátást."

Soha, semmilyen körülmények között?


"akkor most meneküljek el az országból és keressek egy elmaradott, (még korruptabb és anarchiás) helyet ahol nyugodtan megdögölhetek és nem kényszerítenek rá arra, hogy egy nem kért, igénybe nem vett szolgáltatásért fizessek egy életen át?"

Igen, mást nem tehetsz.


"irassam minden vagyonomat, ingó- és ingatlanomat mások nevére, hogy ne legyen mit behajtani rajtam?"

Persze, csináld ezt, havi pár ezer forint miatt ne legyen semmid, és menekülj egész életedben a NAV elől.


"mocskos egy világ ez."

Köszönjük. Mi ez, Tiborc panasza?

2015. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!