Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV-adóellenőrzés. Teendők?

NAV-adóellenőrzés. Teendők?

Figyelt kérdés

Először is: fejmosást, bunkóskodást nem kérek, értelmes válaszokat szeretnék. A történetem a következő:

Ebay-ről rendelgettem, azokat adogattam el itthon,Magyarországon, bejelentés,vállalkozás nélkül.facebookon. Muszáj voltam plusz pénzt hozni, mivel 18 évesen egyedül élek, és sajnos ezt kellett tennem- A kedves volt párom, akivel szakítottam, bosszúból feljelentett a NAV-nál.(igen,tudom, hogy lehet valaki ekkora paraszt,mikor tudja, hogy milyen anyagi háttérben élek)A navtól jött a megbízólevél, x időpontra meg kell jelennem, minden igazolással, ami igazolja a jövedelmemet 2014 januártól 2015 augusztusig. 2014 októberig diák voltam, 2014 novembertől 2015 áprilisig csak ez a "munkám volt", 2015 áprilistól munkakereső voltam, illetve alkalmi munkákból éltem, ennek a bizonylatai mind a kezemben vannak. Egy hónapja van fix állásom, (hálistennek),amit szintén tudok bizonyítani papírokkal is.

Konkrétan a megbízólevélben ez áll: egyes adókötelezettségek ellenőrzése.

A facebookos oldalamat megszüntettem, mentem, ami menthető. Esetleg valami tanács, hogy mit tehetek?

Még egyszer kérem,normális válaszokat kérem, az élettől megkaptam már a fejmosást. Köszönöm!



#NAV #adóellernőzés #egyes adókötelezettségek ellenőrzése
2015. okt. 19. 18:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
46%

Ez hülyeség kedves utolsó hozzászóló!!

Ha megveszek egy ruhát-cipőt-könyvet-akármit és nem tetszik, vagy nem jó a méret, stb. stb. és attól kezdve a NAV mindenkit büntetni fog, aki megpróbál továbbadni az ilyen dolgokon??? Hát azt az évi 600 ezres törvényt éppen azért hozta, hogy legyen egy értékhatár, amely összegen belül nem firtatja, mi célból, mikor vettem, és miért is adtam rajta túl!

2015. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönöm szépen mindenkinek, aki időt szánt arra, hogy nekem válaszoljon. Voltam a NAV-nál, mindent bevallottam. nem is tehettem volna mást, minden kinyomtatva ott volt előttem, (az oldalrol kepek) és mondta az ellenőr, hogy próbavásárlást akartak nálam, de nem mentem bele a személyes átvételbe és ez volt a szerencsém, akkor ott azonnal, es csunya buntetesre szamithattam volna.

Mindent bevallottam, így a lelkiismeretem tiszta. Nagyon segítőkész volt az ellenőr egyébként. Elmeséltem neki a volt barátomat, ( hogy tudom hogy miatta vagyok itt), az otthoni anyagi körülményeket. Figyelembe fogják venni a pénztbüntetés összegének meghatározásánál mindezeket, illetve még azt is, hogy nem tagadtam le, hanem együttműködtem velük. Bírságom 0-200.000 ft lesz, de én a legrosszabbra számítok, így nem érhet meglepetés.

még egyszer köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 24. 16:15
 13/32 anonim ***** válasza:
55%

1,7 vagyok.

köszönjük szépen a tudósítást :-)


Jó, hogy vannak még őszinte emberek + akik vállalják a felelősséget a tetteikért - lehet, a NAv is figyelembe veszi ezt és alacsonyabb büntetést szab ki - legalábbis én ezen drukkolok Neked :-) (ha hiszitek, ha nem, velem már voltak emberségesek :-) )


" Könnyen lehet, hogy ha a volt barátod nyomott fel, akkor a NAV már figyelte az eladásaidat - esetleg próbavásárlód is volt, csak nem tudtál róla"

írtam az első hozzászólásomban és ezek szerint el is találtam - ugyanis mostanában így ellenőrzik az internetes eladásokat.


És igen, Rád nem vonatkozik most ez, de sajnos sokan nem hiszik el vagy nem értik meg, hogy AZ INTERNETEN MINDENNEK NYOMA VAN - Te is hiába szüntetted meg a Facebookos oldaladat, már megvolt nekik az anyag.


Nem tudom, ott nem került-e szóba, hogy adószámos magánszemélyként simán csinálhatnád ugyanezt...ha jól tudom.. - csak hát ugye elég sok adó lejön, nem biztos, hogy megéri...

2015. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 11-es Válaszoló!


Nem hülyeség, hidd ezt el nekem. Tapasztalatból tudom...

2015. okt. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
71%
Ezután várhatod a vagyonosodási vizsgálatot pár héten belül fogják kézbesíteni a bevallások utólagos ellenőrzéséről a behívót. Hasonló cipőbe járok jó magam is :(
2015. okt. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
58%
Végül mennyi bírságot szabtak ki?
2015. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
56%
Van már valami fejlemény?
2016. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
60%

Nos jómagam is kaptam büntit adószám nélküli vaterázás miatt, pedig nem sok mindent adtam el, a százezres mulasztási bírság kézhez vétele után most vagyonosodási vizsgálat indult ellenem ami végén súlyos adóhiány és egyéb bírságok kiszabása várható!


Gondolom a kérdezőre is hasonló vár, csak szerintem nem sietnek, velem sem, de sajnos az a helyzet, hogy én is, de a kérdező is akár börtönbe is kerülhetünk az eladott néhány kacat miatt!


Persze nem akarom menteni magamat, kellett nekem is a mellékes, hogy tanulni tudjak, mert hát nem mindenkinek tudja fizetni a kolit, albit meg a többit apuci csíkzsebből és persze vállalkozóival meg én fizettem volna rá,és persze végzés után ha k

munkába álltam volna, akkor simán a többszöröse bement volna adóként, mint ami miatt majd most engem szétszedni fognak, de most majd kapok a nyakamba 200%-os adóbírságot, adókülömbözetet és egyéb mulasztási bírságokat szóval eladósodok egy fél életre, mellé meg majd jön a priusz is, hogy nehogy véletlen fel tudjon az ember állni valahogy - de nem baj... aki szegény az dögöljön éhen!

2016. jan. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

Mert persze a kis manusokon kell behajtani a sápot, milliárdos questor ügy, milliárdos stiklik, sikkasztó, a közpénzeket pocsékló politikusok, nagy pénzeket elcsaéó celebek azok itt nincsenek!


Az egynapra mulattató mikuláson meg az ilyen csóringereken kell behajtani a sarcot akik nem tudnak megélni :(

2016. jan. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

1,7,13 vagyok és köszi, hogy leírtad.

Akik meg lehúztak a sárga földig, mert váltig állítom, hogy rámegy a NAV az internetes eladásra, azok legalább látják, hogy nem én találtam ki.

Sajnálom, hogy Téged is "megtaláltak".

Bár így utólag nincs jelentősége, de a suli mellett mellékfoglalkozású vállalkozóként talán megérte volna - úgy "csak" 25 ezer ft a havi adó.

2016. jan. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!