Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV-adóellenőrzés. Teendők?

NAV-adóellenőrzés. Teendők?

Figyelt kérdés

Először is: fejmosást, bunkóskodást nem kérek, értelmes válaszokat szeretnék. A történetem a következő:

Ebay-ről rendelgettem, azokat adogattam el itthon,Magyarországon, bejelentés,vállalkozás nélkül.facebookon. Muszáj voltam plusz pénzt hozni, mivel 18 évesen egyedül élek, és sajnos ezt kellett tennem- A kedves volt párom, akivel szakítottam, bosszúból feljelentett a NAV-nál.(igen,tudom, hogy lehet valaki ekkora paraszt,mikor tudja, hogy milyen anyagi háttérben élek)A navtól jött a megbízólevél, x időpontra meg kell jelennem, minden igazolással, ami igazolja a jövedelmemet 2014 januártól 2015 augusztusig. 2014 októberig diák voltam, 2014 novembertől 2015 áprilisig csak ez a "munkám volt", 2015 áprilistól munkakereső voltam, illetve alkalmi munkákból éltem, ennek a bizonylatai mind a kezemben vannak. Egy hónapja van fix állásom, (hálistennek),amit szintén tudok bizonyítani papírokkal is.

Konkrétan a megbízólevélben ez áll: egyes adókötelezettségek ellenőrzése.

A facebookos oldalamat megszüntettem, mentem, ami menthető. Esetleg valami tanács, hogy mit tehetek?

Még egyszer kérem,normális válaszokat kérem, az élettől megkaptam már a fejmosást. Köszönöm!



#NAV #adóellernőzés #egyes adókötelezettségek ellenőrzése
2015. okt. 19. 18:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
60%

Még nem biztos, hogy vége van, bármikor küldhetik a levelet, hogy vagyonosodási indul ellened sajnos ez ilyen...


Lecsapott a NAV a 350 forintos csalóra - Másfélmilliót követel, végrehajtóval fenyeget


[link]


A hölgy is először csak egy negyvenezres bírságot kapott első körben, utána persze jött a többi... 2013 áprilisában kapták el, 2015 Februárra lett meg neki 1. fokon 0,5 millió vélelmezett adóhiány és 1 millió adóbírság, nos a 160 ezres büntim után én is valami hasonlóra hajazok, meg próbálok jókat enni meg k**lni a barátnőmmel amíg be nem csuknak vaterázás miatt egy pár hónapra, mert kifizetni ennyit biztos nem fogok tudni!

2016. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
56%
2016. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!