Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV-adóellenőrzés. Teendők?

NAV-adóellenőrzés. Teendők?

Figyelt kérdés

Először is: fejmosást, bunkóskodást nem kérek, értelmes válaszokat szeretnék. A történetem a következő:

Ebay-ről rendelgettem, azokat adogattam el itthon,Magyarországon, bejelentés,vállalkozás nélkül.facebookon. Muszáj voltam plusz pénzt hozni, mivel 18 évesen egyedül élek, és sajnos ezt kellett tennem- A kedves volt párom, akivel szakítottam, bosszúból feljelentett a NAV-nál.(igen,tudom, hogy lehet valaki ekkora paraszt,mikor tudja, hogy milyen anyagi háttérben élek)A navtól jött a megbízólevél, x időpontra meg kell jelennem, minden igazolással, ami igazolja a jövedelmemet 2014 januártól 2015 augusztusig. 2014 októberig diák voltam, 2014 novembertől 2015 áprilisig csak ez a "munkám volt", 2015 áprilistól munkakereső voltam, illetve alkalmi munkákból éltem, ennek a bizonylatai mind a kezemben vannak. Egy hónapja van fix állásom, (hálistennek),amit szintén tudok bizonyítani papírokkal is.

Konkrétan a megbízólevélben ez áll: egyes adókötelezettségek ellenőrzése.

A facebookos oldalamat megszüntettem, mentem, ami menthető. Esetleg valami tanács, hogy mit tehetek?

Még egyszer kérem,normális válaszokat kérem, az élettől megkaptam már a fejmosást. Köszönöm!



#NAV #adóellernőzés #egyes adókötelezettségek ellenőrzése
2015. okt. 19. 18:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem a könyvelőm hibázott, azt mondta 600 ezerig nem kell adószám, főleg, hogy örökölt cuccaimon adtam túl, de nem, bizonylatolni kellett volna, meg adószámot váltani, ott a bevallásomban az összeg amit kerestem, de kiszabják rám majd az ÁFÁ-t meg kapok büntit a bizonylatolás miatt is!
2016. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak, ha örököltél és azt adtad el, akkor nem jó a hagyatéki tárgyalás jegyzőkönyve? Vagy abban nem szerepeltek felsorolva (kis érték miatt) ezek a tárgyak?

Vagy mi volt a probléma, hogy nem tudod bizonyítani, hogy honnan van. Bocs, ha kicsit értetlen vagyok :-)

2016. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Még nem tudom mi lesz, mert folyamatban az ügy, annyi, hogy kaptam bírságot adószám nélküli értékesítés miatt, mert az értékesítésemet "üzletszerűnek" minősítették és mert nem adtam számlát!


A bevallásaimat vizsgálják, szerencsémre készítettem bevallást az eladásokról, csak ha "üzletszerű" akkor kevesebb adót fizettem a kelleténél szóval adóhiány, bírság az adószám miatt és adóbírság kiszabása várható - szerintem!Remélem azt értékelik, hogy bevaláást készítettem az eladásokról, szóval tényleg nem elsunnyogni akartam az adózást, csak elrontottam, nem értek hozzá sajnos és ez sokba fog kerülni most! Van papírom róla, fényképezőgéptől régi könyvekig szinte minden ingóságot eladtam amit örököltem...

2016. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
De nem baj, majd eladom a fél vesémet :) és abból kifizetem, persze megnézném az a revizort aki kopogtat, hogy "leadózta az eladott fél veséjét kedves uram" :)
2016. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
:-( Az a baj, hogy ez tényleg így megy: a kisember pórul jár, a nagyok meg ... No komment, mert még azért is "elővesznek"
2016. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
56%
Tény, hogy rám járt a rúd sajnos, gondolom ennyiért börtönbe nem zárnak, sose voltam büntetve semmiért és maga az összeg is kevesebb, mint amennyibe az ott tartásom kerülne egy évig, az biztos, hogy adósuk leszek egy darabig, ami a mai nem könnyű világban kétségbeejtő, de mások keményebb dolgokat is túléltek...
2016. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
73%
Csak annyit akarok hozzátenni, hogy Nórika sem fogja megúszni 0-200 000 Ft bírsággal sajnos, de ne legyen igazam. Őszintén egy olyan üggyel, mint az övé nem is foglalkoznék, mennyit szakított, pár tízezer forintot?
2016. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
a büntetésem 50.000 Ft. kifizettem, jó tanulópénz volt.
2016. jan. 31. 18:57
 29/32 anonim ***** válasza:
78%

Köszi kérdező a tudósítást - még egész "olcsón" megúsztad, Hála Istennek.

Tudom, 50 ezer ft sok pénz - nekem is - a "semmire", de van ismerősöm, akinek a könyvelője hibázott, mégis az illetőnek került több százezer ft-ba :-(

2016. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező - és kaptál adóellenőrzést vagy mást e mellé?
2016. jan. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!