Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan adás-vétel utáni adózás?

Ingatlan adás-vétel utáni adózás?

Figyelt kérdés

Ha az eladott lakótelek árából lakóházat vagy lakást veszek, akkor a vásárolt lakás vételára levonható a telek

árbevételéből?



2015. okt. 21. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha eladsz egy ingatlant, és abból származik adóköteles jövedelmed, akkor az után fizetni kell SZJA-t. Ha nem keletkezik, akkor nem kell.


Innentől kezdve mindegy, hogy az eladásból származó jövedelmet mire fordítod, semmit nem befolyásol.

Olyan kivétel van, hogy abban az esetben nem kell az SZJA-t megfizetni, ha az eladási árból saját magad, vagy közeli hozzátartozód, élettársad részére idősek otthonában, vagy más hasonló intézményben férőhelyet biztosítasz általa és ezt a tényt az adóbevallásban feltünteted.

2015. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Régen volt olyan szabály, hogy ha eladok egy lakást és helyette veszek másikat, akkor a különbözet után kellett adózni. Akkor ezek szerint ez már nem él? Vagy a lakás árából lakást az igen, de a telek árából lakást, az nem? Vagy egyik sem? Menjek be a NAV-hoz és kérdezzem meg, ugye?
2015. okt. 21. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne kérdezd meg, én vagyok a NAV. :)


Az a szabály már jó pár éve nem hatályos, amit Te említesz. Akkor még 15 év után vált adómentessé egy ingatlanértékesítés, mióta kivették ezt a fajta "kedvezményt" a törvényből, azóta cserébe 5 évre vitték le az adómentességi határt.


Ahogy írtam először, az SZJA megfizetése alól a fent említett esetek adnak csak kivételt.

2015. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Óóóóó! Akkor jókor, jó helyen kérdeztem. Köszönöm.
2015. okt. 22. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:
:) Szívesen...
2015. okt. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!