Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi csomag után megfizett...

QQtyin kérdése:

Külföldi csomag után megfizettem az áfát, nyilatkoztam annak tartalmáról és teljesen mást kaptam, mint amit rendeltem. A vámosokon, vagy az eladók keressem a rendelésem? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Feleségemnek rendeltem aliexpressről egy $113-os tabletet. A vám feltartotta es bekérte a csomag tartalmának főbb adatait, plussz a fizetesrol igazolást. A felszólításnak eleget is tettem, hiszen várható volt. A dolog pikantériája, hogy a csomagban végül egy gagyi autórádio volt. A csomagoláson $20-os értéket tüntettek fel, de a tartalma sem érte el az ÁFA-köteles szint alsó határát. Milyen alapon fizettetett a hivatal velem plusz ~11000Ft-ot, ha tudta, mi van a csomagban es miért nem tájékoztatott? Az eladó állítja, hogy a megfelelő tartalmat postázta.

2015. dec. 11. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A hivatal olyan alapon fizettetett veled, hogy te magad vallottad be a csomag értékét... Ők nem tudták mi van benne, átvilágították és látták, hogy valami elektronikai eszköz innentől alap procedúra, hogy felszólítanak.


Véleményem szerint ilyen esetben az eladót kell elővenni, kérni egy full refundot és az autórádiót megtartani és eladni, az fedezni fogja a 20$-os költségedet.

2015. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az eladóról itt vannak visszajelzések, mint az eBaynél? azok alapján tisztességesnek tűnik?
2015. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, van feedback rendszer az alin.


De nyilván napi több száz csomagot adnak fel nagyüzemben és aki az üzeneteket irogatja az nem ugyan az aki csomagol és postáz, a kínai eladók 90%-a "Helyi droppshipper" vagyis egy agent, aki egy nagyobb üzlet választékát árulja és továbbítja később a rendeléseket névvel és címmel. Hiba csúszott a gépezetbe valahol.

2015. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő tanácsokat! Jelenleg "harcban állunk" az eladóval. Feldobtam neki, hogy játszuk le újra; ezúttal állja a vámot, elküldi a megfelelő csomagot, elutalja a postát, amiből én visszaküldöm a rádiót és olyan csillagokat feedback-kelek neki, hogy a hold is elbújik. -nem azért, mert számítottam rá, hogy belemegy, hanem, így később tudok a levelezésre hivatkozni, ha az Ali-agent vacillál a refund-dal. Olyan menüt nem találok, hogy mást kaptam, mint, amit küldtek, így az összes "automatikus" indok értelmetlen. Majd választok egy leginkább megfelelőt és kiegészítem a történettel. Remélem az ali-s ügyfélszolgálatos belátó lesz! Köszi mégegyszer!
2015. dec. 14. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nem találsz? Item not as described oszt' jóvan.


Az ali agentek nem szoktak nagyon xarakodni, egy fotó elég nekik kb. a full refundra.

2015. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!