Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tarthat ilyen formában ellenőr...

Tarthat ilyen formában ellenőrzést az adóhivatal? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem rég hozzá jutottam igen alacsony áron 4db XBOX 360 Slim konzolokhoz amit elkezdtem árulgatni, (Kissé boltszerűen adtam fel a hirdetést mivel nem a saját gépeim voltak, így 2 hét garanciát vállaltam rájuk hogy korrekt legyek, külön opciókat soroltam fel stb) jött is rá szép számmal jelentkező. Viszont egy srác felhívott hogy őt érdekelné a dolog de nagyon messze van tőlem postával szeretné, mondjak egy számlaszámot és utalja is az árát. Még aznap meg is érkezett a számlámra a pénz, hétfőn adnám postára a csomagot. De nekem ez írtó furcsa hogy egy ember egy tök idegennek így elutaljon pénzt, csak arra tudok gondolni hogy az adóhivatal akar megszívatni. Lehetséges hogy ilyen formában tartsanak ellenőrzést? Vagy ők házhoz jöttek volna? Eléggé beparáztam a dologtól és azon gondolkozom hogy vissza utalom inkább a pénzt mert nem hiányzik hogy lefoglalják a maradék 3 gépet + a pénzbírság. Természetesen nem szándékom senkit átvágni, csak szerettem volna egy kis plussz-t így karácsonyra a nevetségesen alacsony magyar fizetés mellé..

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. dec. 13. 02:46
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem hinném, hogy így ellenőriznek, szerintem akkor személyesen vennék át, bár ki tudja manapság...

Nekem is volt már ilyen, hogy előre utaltak. Én is csodálkoztam, hogy mennyire megbízik egy vadidegenben. Mert vaterán érthető, ott vannak értékelések, de egy sima apróhirdetésnél elég kockázatos...

2015. dec. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Én nem is küldök máshogy semmit, csak ha előre utalják az árát. 10ből 9 embernek nincs ezzel gondja (saját tapasztalataim alapján). Először engem is meglepett, mert sokszor teljesen magától ajánlja fel a vevő. Ráadásul elég kétszínű vagyok, mert én magam viszont sose utalnék előre.
2015. dec. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Én eddig 30 ismeretlen embernek utaltam előre pénzt.

Aukciós oldal, 1 kivételével mindig megkaptam a terméket, annál az egynél buktam 500 ft-ot. :-)


Viszont ha négyet árulsz egyszerre kaphatsz ellenőrzést...

2015. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Így biztosan nem ellenőriznek.
2015. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam :) Hétfőn feladom neki. Bár ettől függetlenül én biztos nem utalnék senkinek így előre.
2015. dec. 13. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 3 pendrive-t küldött így nekik Hardveraprón. Előtte bontották fel a csomagot, amikor behívták a revizorok. Most vizsgálják a cégét is, ami szintén ezzel foglalkozik, annak ellenére, hogy magánszemélyként adta el számla nélkül azokat.
2015. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolod, ha elmegy tetováló szalonba és magára tetováltat, majd utána tart ellenőrzést, akkor nem csinál ilyet.

Navnál külön osztály van a Vaterásokra, meg a Jófogásra.


Ha megfognak olyan 400 körül fog ez fájni neked.

2015. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!